Zadaj pytanie

Arginina - jakie działanie ma AAKG ?

Arginina w firmie AAKG to jeden z najpopularniejszych składników i zarazem suplementów przedtreningowych. Pomper stymulujący produkcję NO dla lepszego przepływu składników do mięśni!

796
0

ArgininaArginina – jakie działanie ma AAKG?

Arginina jest aminokwasem, który z najwyższą skutecznością służy zarówno budowaniu masy mięśniowej, jak i poprawie regeneracji czy podniesieniu parametrów fizycznych. Głównie z uwagi na fakt, że jest w stanie stymulować produkcję tlenku azotu (NO). To z kolei powoduje rozszerzanie się światła naczyń krwionośnych. Dzięki temu dochodzi do zwiększonego transportu i przepływu składników anabolicznych, ochronnych, regeneracyjnych oraz innych elementów odżywczych do mięśni. Tym samym, na skutek zjawiska tak zwanej „pompy mięśniowej”, stwarzamy mięśniom optymalne warunki dla dalszego rozwoju. Arginina przyspiesza i zwiększa przyrosty beztłuszczowej masy ciała, jednocześnie poprawiając wydajność oraz efektywność sesji treningowych.

 

Czemu AAKG a nie arginina?

Warto jednak pamiętać, że spore ilości podawanego z zewnątrz aminokwasu trafiają do wątroby. Tam z kolei są zatrzymywane i rozkładane zanim faktycznie trafią do krwioobiegu. Z tego względu niewielkie ilości mogą zostać realnie wykorzystane na potrzeby rozwoju mięśni. Obecnie, aby wykorzystać większe ilości aminokwasu stosuje się go w bardziej stabilnej formie, takiej jak właśnie AAKG. Wiele suplementów zawiera też dodatek cytruliny, pozwalający na przedłużenie pożądanego działania.

 

saw

 

Arginina a regeneracja

Co ciekawe, nie zawsze chodzi wyłącznie o pompę mięśniową, która mimo wszystko jest tak pożądanym przez sportowców sylwetkowych zjawiskiem. Arginina czy też AAKG znakomicie sprawdzają się jako suplementy regeneracyjne, po zakończeniu intensywnej sesji treningowej. Nic zatem dziwnego, że z powodzeniem zaczęto je stosować również w sportach walki jako typowe (czy raczej skuteczne, acz nietypowe, regeneratory powysiłkowe). Głównie z uwagi na fakt, że arginina jest w stanie ulegać przemianom do innych związków aktywnie wspierających procesy odnowy. Zaliczymy do tego chociażby poliamidy odpowiedzialne za sprawne mnożenie komórek, w skład których wchodzą też komórki satelitarne, wręcz niezbędne do uzyskania maksymalnej regeneracji. Nie wspominając już wpływie na istotne dla mięśni szlaki wewnątrzkomórkowe czy wydzielanie konkretnych hormonów. Zatem arginina w formie AAKG będzie bardzo dobrą opcją zarówno przed, jak i po treningu – zależnie od celu i pożądanych rezultatów.

 

Źródła:
https://www.livestrong.com/article/526196-the-benefits-of-l-arginine-for-bodybuilding/

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązaniepozwala, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie