Zadaj pytanie

Kortyzol , wykorzystanie gniewu na treningu

Witam! Zwracam się do państwa z następującym problem.Mianowicie w życiu jestem często narażony na stresujące mnie sytuacje dodatkowo cierpię na nadpobudliwość(Jestem Ektomorfikiem na okresie robienie masy mięśniowej).Podczas mojego treningu zawsze sobie przypominam o moich stresowych sytuacjach z danego dnia wtedy czuje jak całe moje ciało wypełnia gniew , nienawiść, adrenalina i wtedy mam ogromną motywacje to dalszego treningu i trenuje aż do 100% zmęczenia.
W takich chwilach nie czuje już sił tak jakby z mięśni tylko z przepełniającej mnie adrenaliny.Nie umiem tego dokładnie sprecyzować. Wiem że trening to dobry sposób na poradzenie sobie ze stresującym życiem ale u mnie to zaszło za daleko.Czy dobre jest dla organizmu takie totalne ,,spompowanie" z wykorzystanie gniewu aż się nie upadnie na ziemie z totalnym bezwładem? I czy to nie ma związku z wytwarzaniem w organizmie kortyzolu w większej ilości ? Pilnie potrzebuje pomocy ! Dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam
1546
2
dodał odpowiedź 6 czerwca 2015 23:03
kortyzol to hormon stresu a na treningu fizycznym na dużych ciężarach również mięśnie dostają dużego stresu tylko że fizycznego nie sądzę szczerze że to jest odpowiednie podejście rozumiem od czasu do czasu rozładować złość na worku albo biegając ale ze stresem tak sobie nie poradzisz polecam herbatki ziołowe szczególnie melise na sen dobra bo stres a gniew to 2 różne sprawy stres niszczy zdrowie prowadzi do depresji i innych schorzeń jeżeli chcesz rozładować polecam rower/basen/bieganie tego typu sprawy podobno jazda na rowerze uruchamia hormony szczęścia Cytat Od dawien dawna wiadomo, aktywność fizyczna to zdrowie, dotyczy to również jazdy na rowerze, jednym słowem sportu jako takiego. Można by rzec, iż to tylko puste słowa, okazuje się, że tak nie jest, a udowodnili to doświadczalnie naukowcy. Uprawianie sportu hartuje organizm oraz uodparnia go na najrozmaitsze rodzaju infekcje, choroby czy schorzenia. Udowodniono również, że sport to też radość, a wysiłek fizyczny przyczynia się do produkowania przez mózg człowieka pewnych substancji, mianowicie tzw. „hormonów szczęścia” czyli endorfin. cytat ze strony http://aktywnierowerem.pl/
dodał odpowiedź 20 czerwca 2015 14:44
a po co Ci to?
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie