Zadaj pytanie
10 kwietnia 2018 20:58

Jak schudnąć będąc otyłą osobą?

Witam. Mam spory problem ponieważ przy wzroście 165 ważę aż 110 kg.. jestem dziewczyną i nie ukrywam że jest to dla mnie ogromny wstyd, że mogłam pozwolić sobie na takie coś... brałam się za odchudzanie setki razy. Jak wazylam 90 kg, powiedziałam że nie przekrocze setki. Teraz już tego nie kontroluje. Boje się że później będzie jeszcze gorzej. Na siłownię niestety nie mogę póki co chodzić bo mieszkam na małej wsi. Mam chłopaka który ćwiczy ale mieszka daleko ode mnie. Stara sie mnie motywować, ale dla mnie nawet sam temat o mojej nadwadze wprawia mnie w ogromne zazenowanie.. postanowiłam wziąć się za siebie raz a konkretnie. Od czego zacząć będąc tak otyla..? Boję się że znowu się poddam
40
1
dodał odpowiedź 11 kwietnia 2018 08:31
Zacznij się więcej ruszać,spacery ,rower ok godziny dziennie spokojne tempo. Powoli zmieniaj nawyki żywieniowe, wyżuć z diety słodycz , cukier, fastfoody ale stopniowo. Gdy już ci się uda zmienić nawyki możesz zacząć liczyć kalorie i wprowdzić deficyt wraz z treningiem.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązaniepozwala, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie