Zadaj pytanie

CWICZENIA NA UJEDRNIENIE SKORY NA BRZUCHU PO CIAZY

Witam! Urodzilam polroku temu( cesarka). Zaczelam dosyc szybko cwiczyc bo ok 1,5 miesiaca po porodzie (oczywiscie po zgodzie lekarza),ale od zawsze bylam zwiazana ze sportem nawet zawodowo i ta przerwa byla dla mnie juz nie do wytrzymania.Od tamtej pory mam ulozona diete przez znajomego trenera oraz 3 treningi. Jak do tej pory Schudlam 26 kg ,wiecej niz przytylam w ciazy i zgubilam -31cm z calego ciala. Ale niestety skora na brzuchu to moja zmora...mialam cesarke i niestety to duzo dluzej u mnie wraca. Owszem gora brzucha jest o wiele lepsza jest juz zarys miesni. Zastanawialam sie czy sa jakies treningi badz poszczegolne cwiczenia ktore mi w tym pomoga. To samo tyczy sie biustu. Bede bardzo wdzieczna za pomoc!
1433
1

Witaj. Najczęstszą bolączką młodych mam po porodzie jest wygląd brzucha. Warto jednak pamiętać, że cesarka to operacja jak każda inna i po każdym tego typu zabiegu potrzebny jest czas na rekonwalescencję. Aby rozpocząć regularną aktywność fizyczną niezbędna jest konsultacja z lekarzem, jeśli masz już jego zgodę, działaj.


         W procesie ,odzyskiwania formy” ważne jest czy młoda mama dbała o swój brzuch zarówno przed ciążą jak również w jej trakcie. Istotny jest przyrost masy ciała, pielęgnacja ciała przez okres trwania ciąży oraz przede wszystkim to, czy mięśnie brzucha były ćwiczone przed ciążą.


         Po cesarskim cięciu przez jakiś czas widoczna jest blizna, która z czasem staje się cienką, białą kreską. Po operacji należy prawidłowo ją pielęgnować i koniecznie odczekać z forsownymi ćwiczeniami, gdyż zbyt wczesne przesilanie mięśni brzucha może grozić przepukliną. Ponadto są zauważalne różnice w wyglądzie brzucha u poszczególnych pań. U jednych brzuch staje się płaski zaraz po porodzie, u innych potrzeba trochę czasu. I nie należy wpadać w panikę, ponieważ trzeba pamiętać, że duży wpływ na ten stan ma macica, powiększona przez ostatnich 9 miesięcy. Na to aby wróciła ona do swoich naturalnych rozmiarów potrzeba 6-8 tygodni od rozwiązania.


          Aby brzuch szybciej wrócił do formy nie wystarczą same ćwiczenia, potrzebna także jest odpowiednia pielęgnacja. W skład zestawu pielęgnacyjnego powinny wejść: preparaty ujędrniające (po uprzedniej konsultacji z lekarzem), odpowiednie nawilżanie, np. oliwką. Dodatkowo można też skorzystać z profesjonalnej pomocy salonu kosmetycznego. W domu, chcąc przyspieszyć regenerację, można w czasie kąpieli spryskiwać brzuch zimną wodą. Kolejną rzeczą jest dobrze zbilansowana dieta, która zdecydowanie będzie lepszym rozwiązaniem niż restrykcyjne diety odchudzające.


          Kiedy młoda mama wraca do aktywności fizycznej, warto aby na początku zacząć od ćwiczeń mięśni Kegla. Warto też wówczas włączyć do codziennej aktywności spacery. Kiedy rana jest już zagojona można śmiało chodzić na basen, pamiętając jednak o tym, aby na początku pływać mało forsownie. Warto wówczas pływać stylem klasycznym oraz kraulem na plecach. Pomocne okażą się też ćwiczenia wykonywane we wodzie. Ruch wykonywany podczas pływania ma tę zaletę, że odciąża kręgosłup oraz angażuje prawie wszystkie mięśnie ciała, w tym brzuch przede wszystkim.


        Ćwiczenia wzmacniające należy włączać stopniowo, zaczynając od mało forsownych ruchów. Kiedy tę część młoda mama ma już za sobą warto włączyć do treningu piłkę physioball. Można wykonywać spięcia i rotacje brzucha leżąc na niej w seriach 2-3x15-20. Po tym etapie można włączyć cięższe ćwiczenia, takie jak wypychanie bioder do góry w podporze (stopy na piłce) w seriach 2-3x10-15 powtórzeń. Innym bardzo skutecznym ćwiczeniem jest przywodzenie nóg do klatki piersiowej ( w podporze na piłce, przy zachowaniu napięcia mięśni brzucha oraz prostowników, przywodzenie na przemienne nóg). Ćwiczenie można wykonywać w seriach 3x20-30. Z czasem większość tych ćwiczeń można wykonywać na linach TRX. Kiedy młoda mama już wystarczająco wzmocni brzuch można przejść do serii łączonych, które przynoszą świetne efekty. W tym celu należy wybrać 3,4 ćwiczenia i wykonywać je jako jedną dużą serię po 15 powtórzeń każde. Takich rund trzeba zrobić 3-4.


           Piszesz też o klatce piersiowej. Wygląd mięśni piersiowych poprawić można wykonując ćwiczenia oporowe, mam tu na myśli wyciskania, rozpiętki (koniecznie na ławce ustawionej pod kątem) oraz pompki (mogą być klasyczne lub wykonywane w podporze na piłce). W tym przypadku pomocny będzie również basen, a przede wszystkim styl klasyczny. Pamiętaj również o wysiłku aerobowym, min. 30 minut po treningu oporowym.

dodał odpowiedź 4 grudnia 2014 09:15
Ja jestem po dwóch cesarkach i najlepiej u mnie zadziałały takie zabiegi jak owijanie folią spożywczą na godzinę wcześniej posmarowaną skórę na brzuchu kremem termoaktywnym . Drugi zabieg masowanie codziennie brzucha rękawicą do masażu z wypustkami z mleczkiem ujędrniającym . Jeśli jest możliwość to można skorzystać u kosmetyczki z zabiegów takich jak masaż ultradźwiękami albo próżniowy te dwa zabiegi są bardzo dobre i dają efekty ale musi być ich kilka ja miałam 5 zabiegów z każdego i skóra mi się wstąpiła i ujędrniła .
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie