pytania

Witam, pytanie dosyć prozaiczne ale jakoś nie jestem w stanie tego ogarnąć... Jak to w końcu jest z tym białkiem ? Badania stwierdzają, że najlepiej jednorazowo przyjmować około 30g białka. Co to w ogóle znaczy "jednorazowo" ? 30g na godzinę ? Na dobę ?
Weźmy taką przykładową sytuację [dla uproszczenia pomijam wszystkie inne składniki]:
1 posiłek - 6:00, ~25g białka ze 100g kurczaka
2 posiłek - 9:00, ~25g białka ze 100g kurczaka
3 posiłek - 12:00, ~25g białka ze 100g kurczaka
4 posiłek - 15:00, ~30g białka z 4 jajek
5 posiłek - 18:00, ~30g białka z izolatu

Wychodzi średnio jakieś 135g białka na dobe. Powiedzmy, że to dieta redukcyjna, gdzieś tam przeczytałem, że przy diecie redukcyjnej potrzeba średnio 1,5g/1kg [powiedzmy, że ktoś waży 100kg czyli powinien na dzień jakieś 150g białka średnio przyjmować]

Pytanie jest w zasadzie takie, czy te 3h to jest wystarczająca ilość czasu żeby te 30g białka się przemacerowało w organizmie ?
Opcja 1 - przy założeniu, że człowiek nie trenuje
Opcja 2 - przy założeniu, że trenuje na siłowni, FBW, 3x w tygodniu.

Czy trening [Opcja 2] zwiększy jakoś rozkład tego białka ? Czy to jest optymalnie dostarczone białko 30g przed treningiem i 30g po treningu ?

Ogólnie rzecz biorąc, jak przyjmować białko z izolatu skoro z samych normalnych posiłków wychodzi około 30g białka/posiłęk co 3h tak, żeby się jak najlepiej wkręcało ?

22 stycznia 2018 20:02

Chcem uzyskać jak najlepsze efekty ile razy w tygodniu ćwiczyć mięśnie brzucha? Ćwiczę 2 razy w tygodniu czy to nie za mało?

Witam,mam pytanie czy jeśli zaczynam siłownie,to czy są jakieś białka na spadek masek tłuszczowej,i czy to jest dobrym pomysłem?:)

Witam.
Z powodu choroby miałem duży deficyt kaloryczny. Już wyzdrowiałem i chce powrócić na redukcje. Jak to zrobić by nie było efektu "jojo"?

21 stycznia 2018 21:28

Witam, jak wzmocnić mięsnie głebokie brzucha żeby nie był on tak wystający ? Gdy napne miesnie to kaloryfera nie ma ale jest on plaski, a gdy rozluźnie to robi się jak balon. Jakie ćwoczenia na to robić, ile razy w tyg i ile serii ? Jedyne ćwiczenie jakie znam to deska

21 stycznia 2018 19:55

Mam problem z redukcja. Korzystałem już z różnych diet syste.owych. I większość z nich to układa komputer. Gdzie mogę szukać solidnej obsługi dietetyka sportowego. Mam sporo zajęć sportowych w ciągu dnia i pracuję fizycznie.

Witam. Mam 16 lat. Moja przygoda z siłownią zaczęła się pół roku temu. Chodziłem przez jakieś 3 miesiące ale nie dawało mi to kompletnie żadnych efektów. Przyczyną był brak plamu ćwiczeń (codziennie wszystko po kolei) i diety. Teraz chodzę na siłownie od miesiąca i efekty widzę jedynie w sile, co do przyrostu masy mięśniowej nie bardzo. Ważę 72 kg przy wzroście 190 cm więc jestem dosyć chudy. Wszystko wskazuje na to że jestem ektomorfikiem. Obecnie moje odżywianie się wygląda w taki sposób, że rano jem jajecznicę z 4 jajek, w szkole kanapki, a wracając do domu różnie (głównie ryż z kurczakiem lub innym mięsem i warzywami) 3 razy w tygodniu trening. Po treningu zawsze piję koktajl z 3 bananów, mleka, śmietany i białka. Do tego dochodzi coś jeszcze na kolację. Pytaniem jest: Czy dam radę zbudować masę mięśniową odżywiając się w taki sposób? Obecnie niby jakiś efekt jest, ale nie jest aż tak bardzo wg mnie widoczny. Głównie zależy mi na rozbudowie klatki piersiowej, która niestety jest krzywa, co chciałbym wyrównać mięśniami. Jeszcze chciałbym by ktoś mi pomógł właśnie przy planie treningowym, bo nie wiem czy obecny jest dobry. Konkretniej: poniedziałek klatka piersiowa + biceps + triceps. Środa nogi + brzuch. Piątek klatka + plecy + barki.

Cześć! Ostatnio skończył mi się karnet na siłownię McFit i zaczęłam używać kartę Multisport, której ta siłownia nie akceptuje. Będę ćwiczyć na rożnych siłowniach i planuję parę podróży, a wiadomo, każde miejsce ma inne warunki i sprzęt. Szukałam treningu na rozbudowę ud i pośladków (nie zapominając przy tym oczywiście o reszcie ciała), który będę mogła wykonać w różnych siłowniach, bez względu na sprzęt, który posiadają i taki, który będę mogła zapamiętać. Zaczęłam czytać o german volume i zamierzam spróbować na okres 6-8 tygodni, a przynajmniej 4, aby móc mieć własną opinię popartą doświadczeniem (dziś już zaczęłam i pierwszy trening nóg był ok, ale zaczęłam od osiągalnych przeze mnie ciężkości). Wersja jest zmodyfikowana pod kątem kobiecym ramiona/barki są zastąpione treningiem pośladków (w necie znalazłam taką zmodyfikowaną wersję) Pytanie:
Czy dla kobiety z celem zachowania talii i rozrostu ud i pośladków taki trening jest dobrym rozwiązaniem?

20 stycznia 2018 19:50

Witam,
Aktualna Waga 77 kg rano. Zależy mi na totalnej wycince, jestem już długo na redukcji jem 2800 kcal trenuje 4 razy w tyg + interwały. Waga zatrzymała się na 77 i nie chce nic iśc w dół. Co robić ? Mam już troche dość i coraz częściej sięgam po cheat day :D

20 stycznia 2018 18:05

Witam, mam pytanie w związku z moją niepełnosprawną ręką, chodzi o to że wykonując pompki , podciąganie na drążku, ćwiczenia hantlami moją o 5 cm, 4 cm krótszą ręką nic mi nie będzie np. Mięśnie będą inaczej rosły itp, dodam że nie moge jej wyprostować , jednak jest to wada z przeszłości, dodam jeszcze że mam 15 lat , licze na konkretną odpowiedź. PS. RĘKA JEST JEST SŁABSZA OD TEJ NORMALNEJ, LECZ NIEWIELE.

Witam, obecnie podciągam się na drążku 6 razy bez trenowania wcześniej. Chciałbym w ciągu 6-8 tygodni zwiększyć ilość podciągnięć do 13-14. Czy jest jakiś plan treningowy, aby plan się powiódł?

Rafał Doroszuk Na pytanie odpowiedział trener Rafał Doroszuk

Ile razy w tygodniu trenowac na podtrzymanie? Mam kilkuletni staż na siłowni lecz teraz mam nową pracę w terenie i wracam późno wieczorami do domu a zależy mi na podtrzymaniu efektów. Czy te treningi powinny się różnić zasadniczo od typowych na rozwój mięśni?

Rafał Doroszuk Na pytanie odpowiedział trener Rafał Doroszuk
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązaniepozwala, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie