Jarosław Olech
Ukryj
Jarosław Olech Profil Trenera
Polecamy
Czat na żywo z trenerem Zapisz się na spotkanie
Pokaż

Jarosław Olech – sportowiec trenujący trójbój siłowy. Na początku swojej kariery zawodniczej trenował w Starachowicach. Przez kilka lat reprezentował barwy Tęczy Społem Kielce, w której osiągnął największe sukcesy. Od 2011 r. ponownie jest zawodnikiem klubu Wiking w Starachowicach. Jest obecnie 14-krotnym mistrzem świata i Europy , 13 razy z rzędu stawał na najwyższym miejscu podium w mistrzostwach świata w trójboju siłowym. Jest także właścicielem kilku rekordów świata. W austriackim Sölden w 2007 roku sięgnął po szósty tytuł mistrza świata. Startując w kategorii wagowej do 75 kg osiągnął rekord życiowy 860 kg (co jest również nowym rekordem świata) – 350 kg w przysiadzie, 200 kg w wyciskaniu sztangi leżąc i 310 kg w martwym ciągu. Ogromnym sukcesem było zdobycie 10. tytułu mistrza świata seniorów w kategorii 74 kg w listopadzie 2011 w Pilznie. Ustanowił trzy rekordy świata: w przysiadzie – 365,5 kg, w martwym ciągu – 320 kg oraz w wyniku ogólnym – 903 kg. Dodatkowo pobił rekord Polski w wyciskaniu – 217,5 kg. Uzyskał również 657 pkt. według przelicznika Wilksa (przelicznik wagi ciała do podniesionego ciężaru) co dało mu tytuł najsilniejszego człowieka na świecie wszechwag (open). Rok później, na mistrzostwach świata w Puerto Rico, wydawało się, że seria złotych medali dobiegła końca. Występ w kategorii do 74 kg nie był zbyt udany - wszystkie trzecie podejścia nie zaliczone - podczas gdy Rostislav Petkov je zaliczył i wyprzedził Polaka w wyniku ogólnym o 16 kg. Jednak kilka tygodni po zawodach wyniki testów antydopingowych spowodowały dyskwalifikację Bułgara i w ten sposób Olech mógł świętować jedenasty tytuł z rzędu. Dwunasty tytuł z rzędu już nie był tak dramatycznie zdobyty. 5 listopada 2013 roku w Norwegii, Olech nie dał najmniejszych szans rywalom. Pobił rekord świata w przysiadzie (367.5 kg) i wyniku ogólnym (905 kg), wyprzedzając następnego zawodnika o 90 kg. Uzyskał ponad 655 pkt. według przelicznika Wilksa. W 2014 roku, podczas odbywających się w Aurorze otwartych mistrzostw świata w trójboju siłowym, Olech po raz trzynasty z rzędu sięgnął po tytuł mistrza świata w kategorii do 74 kg[4]. Kilkukrotnie był także laureatem Plebiscytu Sportowego na najlepszego świętokrzyskiego sportowca organizowanego przez Echo Dnia[5].

Zadaj pytanie
Jarosław Olech Jarosław Olech

ĆWICZENIA NA PLECY: Martwy ciąg techniką klasyczną

Artykuł trenera Jarosław Olech
08 lutego 2016 12:20
0 głosów zagłosuj
0 komentarzy
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij
Komunikat z serwisu Zapytaj Trenera
Zamknij
Formularz kontaktowy serwisu Zapytaj Trenera
Zamknij

catpcha

Anuluj
Zasubskrybuj newsletter serwisu Zapytaj Trenera
Zamknij

Anuluj
Potwierdź swój udział w hangoucie z trenerem
Zamknij

Zapisy na Hangout z trenerem

Udział w Hangoucie jest darmowy i dobrowolny dla każdego użytkownika serwisu Zapytaj Trenera. W trakcie takiego spotkania będziesz mógł zadawać pytania i otrzymać odpowiedź Trenera.

Termin:
Godzina:

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź FAQ i/lub Regulamin. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Anuluj Potwierdzam swój udział
Do zobaczenia na Hangoucie w dniu: , o godz. !
Zamknij

Dziękujemy za zapisanie się na Hangout!

Termin:
Godzina:

By nie zapomnieć o zbliżających się Hangoutach włącz powiadomienia w panelu Ustawienia.

Wycofaj swoje zgłoszenie Wróć do serwisu
Zarejestruj się do Zapytaj Trenera
Zamknij

Anuluj
lub
Zaloguj się do Zapytaj Trenera
Zamknij
Zaloguj się z Facebookiem

Zapomniałeś hasła? Przypomnij hasło

Anuluj
lub

Zarejestruj się w serwisie Zapytaj Trenera


Odzyskaj hasło do Zapytaj Trenera
Zamknij

Anuluj