Zadaj pytanie

Ćwiczenia na nogi odc.01

W kolejnym odcinku z cyklu „Zapytaj Trenera” Michał Karmowski przedstawia ćwiczenia na nogi, między innymi:

  • prostowanie siedząc świetnie ćwiczenie rozgrzewające 
  • uginanie nóg leżąc – podstawowe ćwiczenie na mięsnie dwugłowe ud.
2685
0

Ćwiczenia na nogi według Michała Karmowskiego 

 

Dla tych, którzy lubią czytać:

 

Cześć zapraszam was dzisiaj na pierwszy odcinek dotyczący treningu nóg z cyklu Zapytaj Trenera. w kolejnych odcinkach pokaże wam jak  prawidłowo i technicznie wykonywać wszystkie podstawowe ćwiczenia na nogi zapraszam.

 

Wyprosty nóg na maszynie siedząc

Podczas wykonania tego ćwiczenia najważniejszą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę jest maksymalne dopięcie mięśni czworogłowych uda, czyli w chwili, kiedy ciężar mamy u góry a nogi są wyprostowane z całej siły blokujemy kolana i dopinamy mięsień czworogłowy. Ważną tutaj rzeczą jest również to aby palce były jak najbardziej zaciągnięte do góry, wtedy w chwili maksymalnego skurczu mięśni jest jeszcze większe dopięcie mięśni czworogłowych tutaj w zależności od ustawienia i skierowania palców oddziaływujemy na poszczególne aktony mięśnia czworogłowego.

Im palce bardziej skierowane na zewnątrz tym większe zaangażowanie głowy przyśrodkowej, czyli tzw. łezki, która znajduje się bezpośrednio nad kolanem. Jest to jedno z niewielu ćwiczeń na mięśnie czworogłowe uda, kiedy należy zablokować staw kolanowy.

 

Uginanie nóg leżąc

Jest to jedno z podstawowych ćwiczeń na mięsień dwugłowy uda znajdujący się z tyłu naszej nogi. W sposób pośredni oddziałuje również na mięśnie pośladkowe. W tym ćwiczeniu należy zwrócić szczególną uwagę na to aby palce były zaciągnięte mocno do góry, bo wtedy następuje bardzo mocne rozciągnięcie mięśnia dwugłowego a w chwili kiedy ciężar zbliża się  ku górze, bardzo mocny skurcz izometryczny tego mięśnia. To gwarantuje nam bardzo dobre przetrenowanie mięśnia dwugłowego

 

Ćwiczenie na mięśnie odwodzicieli uda:

oddziałuje ona również w sposób bezpośredni na mięśnie pośladkowe wielkie. W tym ćwiczeniu należy zwrócić szczególną uwagę na to aby ciężar nie opadał bezwładnie na maszynie czyli aby nasze mięśnie przez całą serię pozostawały w mocnym napięciu. Ćwiczenie to głównie wykonują kobiety ale jest to ćwiczenie dla wszystkich ponieważ bardzo mocno stabilizują pracę krętacza i rotatora biodra ,co niezbędne jest przy wykonywaniu ciężkich ćwiczeń typu przysiady czy wypychanie na suwnicy

 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie