Zadaj pytanie
5 sierpnia 2015 11:01

Pompki w staniu na rękach (Hanstand push-ups)

W tym odcinku omawiamy pompki w staniu na rękach.

2358
0

Przed rozpoczęciem nauki pompek w staniu na rękach, warto najpierw zaznajomić się z pike push-up, czyli ułożeniem ciała w daszek (literę A) po to, aby przyzwyczaić mięśnie ramion do pracy pionowej, a nie poziomej jak przy normalnych pompkach. Stopniując to ćwiczenie możemy następnie postawić skrzynię lub inny przedmiot, aby uzyskąc kąt 90 stopni, gdzie korpus będzie już właściwie pod takim samym kątem, jak przy pracy przy pompkach pod ścianą.

Następnie warto opanować tzw. kipping, czyli wybicie nóg przez ich ugięcie w biodrach i wypchnięcie w górę. Naukę tego elementu warto rozpocząć przed pozorowane stanie na głowie, gdzie podciąga się nogi do klatki piersiowej, uginając je w biodrach i kolanach i przez jeden prosty ruch wypychamy pięty w tył, jednocześnie prostując ramiona, lądując w podporze przodem.

Co do samych pompek w staniu na rękach, można je wykonywać w 3 różnych odmianach:
* siłową - gdzie wykorzystujemy wyłącznie ramiona,
* pół na pół - gdzie wykorzystujemy jedną nogę do delikatnego podbicia ciężaru ciała,
* keeping - uginamy nogi w kolanach, by wybić ciało do góry.

Bardzo ważne w wykonaniu tego ćwiczenia jest prawidłowy kąt pracy ramion, zwłaszcza w stawach łokciowych. Należy zwracać uwagę na to, aby nie rozchodziły się one na boki, tylko pracowały do przodu. Ważne jest też odpowiednie pozycjonowanie nóg, czyli ułożenie pięt w stronę sufitu, aby wybijając ciało do góry nie odbijać się od ściany, tylko pozostać przy niej biodrami.

trening ćwiczenia w domu mięśnie siłownia crossfittrening ćwiczenia w domu mięśnie siłownia crossfit

ZOBACZ TEŻ

Przepis na omlet bezglutenowy
Talent i predyspozycje do sportu 
Wyciskanie sztangi z Janem Łuką 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie