Zadaj pytanie

ĆWICZENIA NA KLATKĘ PIERSIOWĄ - Rozpiętki na TRX (Chest fly)

Trener Paweł Zontek pokazuje jak poprawnie wykonać ćwiczenia na klatkę piersiową przy użyciu taśm TRX.

4780
0

TRX to wielofunkcyjny sprzęt, który sprawdza się również w ćwiczeniach na klatkę piersiową. Bardzo ważne w każdym treningu klatki piersiowej jest dokładne rozciągnięcie mięśni piersiowych. W tym celu wykonujemy, zapewne znane wszystkim, rozpiętki. Mamy dla Was jednak alternatywę do tradycyjnych rozpiętek z hantlami - rozpiętki na TRX czyli tzw. Chest Fly. Wykonaj od 12 do 15 powtórzeń.

 

Pozycja wyjściowa:

Łapiemy taśmy TRX nachwytem - pamiętamy aby długość rączek była jednakowa. Łapiemy TRX wąsko, ramiona blisko siebie. Stajemy na palcach, spinamy brzuch, blokujemy nadgarstki. Delikatnie pochylamy się do przodu. Utrzymujemy prostą sylwetkę.

Paweł Zontek pokazuje rozpiętki na TRX - Zapytaj Trenera

 

Pozycja końcowa:

Opuszczamy tułów w kierunku ziemii, przechodzimy do szerokiego uchywtu, łokcie podnosimy wysoko. Pamietaj aby w trakcie wykonywania powtórzenia Twoja sylwetka była stabilna i niezachwiana. Bardzo ważne jest aby porządnie spiąć mieśnie core. Kolejna faza to powrót do pozycji wyjsciowej z jednoczesnym dopięciem mięśni klatki piersiowej. Oddychanie: w  momencie opuszczania tułowia wykonujemy głęboki wdech, kiedy dopinmy klatkę i podnosimy się do pozycji wyjściowej wykonujemy wydech.

Paweł Zontek pokazuje rozpiętki na TRX - Chest Fly - Zapytaj Trenera

 

 Modyfikacja:

Istnieje równięż możliwosć modyfikacji tego ćwiczenia, tak aby mocniej zaangażować dolny odcinek klatki piersiowej. Wystarczy, że w fazie powrotu będziemy delikatnie rotowali ramiona i łączyli je nisko przy klatce piersiowej.

Paweł Zontek pokazuje różne warianty ćwiczenia na klatkę piersiową z użyciem TRX - Rozpiętek Chest Fly

 

ZOBACZ TEŻ:

JAK UNIKAĆ BŁĘDÓW NA SIŁOWNI - PRZODOPOCHYLENIE MIEDNICY

ĆWICZENIA NA TRICEPS - PROSTOWANIE RAMIENIA NA WYCIĄGU

WITAMINA D: NAJLEPSZE ŹRÓDŁA, WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie