Zadaj pytanie
8 kwietnia 2016 12:48

Badania Laboratoryjne - Dlaczego warto wykonywać morfologię oraz badania moczu?

Badania laboratoryjne a w szczególności morfologia i badanie moczu bardzo często mogą zapobiec rozwinięciu się grożnych chorób. Sprawdź co badać i dlaczego.

1612
0

Medycyna laboratoryjna to dziedzina medycyny, w której spotykają się wszystkie inne specjalności. Badania laboratoryjne są niezwykle skuteczne w wykrywaniu, rozpoznaniu oraz ocenianiu ryzyka wystąpienia choroby.

 

Wczesne wykrycie choroby to stan organizmu, w który możemy uniknąć choćby farmakoterapii. Bardzo często wprowadzenie dobrej diety znacznie poprawia stan naszej wątroby. Jednakże, najczęściej osoby z problemami wątrobowymi zbyt późno diagnozują swoją chorobę. Aby temu zapobiec należy regularnie monitorować swój organizm. Najlepszą pomocą są w tym przypadku szeroko dostępne i niekoniecznie drogie w wykonaniu badania laboratoryjne. Jeżeli jesteśmy świadomi, że przez ostatni okres zaniedbaliśmy w znacznym stopniu naszą dietę warto udać się na badanie moczu czy morfologię

 

Badania oceniające funkcję nerek takie jak mocznik, kreatynina czy stężenie potasu są niezwykle istotne w momencie kiedy nasz organizm zmaga się z ciężkim treningiem czy ciężką dietą. Natomiast badania moczu to nie tylko metoda na sprawdzenie, czy w naszym organizmie występują groźne bakterie ale także sposób na wykrycie zaburzeń metabolicznych, ogólnoustrojowych.

 

Tego typu badania nie mają być jedynie wsparciem dla diagnozy lekarskiej czy pomocy dietetycznej, mają być wparciem dla naszego zdrowia. Należy pamiętać, iż jesteśmy zobowiązani do wykonywania badań laboratoryjnych nie tylko w przypadku choroby. Wykonywanie morfologii czy badania moczu przynajmniej raz w roku znacznie poprawi nasz stan zdrowia. Dzięki temu będziemy w stanie zapobiegać wielu chorobom. 

 


ZOBACZ TEŻ:

WITAMINA D: NAJLEPSZE ŹRÓDŁA, WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

WITAMINA C: WŁAŚCIWOŚCI, ZASTOSOWANIE, DAWKOWANIE

ĆWICZENIA NA NOGI: WSPIĘCIA NA PALCE SIEDZĄC

 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie