Zadaj pytanie

ĆWICZENIA NA BRZUCH: Spięcia brzucha przy wyciągu górnym (Allahy)

W tym odcinku trener Paweł Zontek pokazuje jak wykonać dość nietypowe ćwiczenie na mięśnie brzucha - spięcia brzucha przy wyciągu górnym czyli tzw. "Allahy".

15403
0

"Allahy" to ćwiczenie, które angażuje nie tylko mięśnie brzucha ale również mięśnie głębokie core. Dodatkowo jego zaletą jest regulowane obciążenie na wyciągu górnym. Dlatego też każdy może je wykonywać odpowiednio do swoich możliwości. Jeżeli chodzi o ilość powtórzeń w serii to z uwagi na to, że mięśnie brzucha mają przewagę włókien wolnokurczliwych zaleca się wykonanie większej ilości powótrzeń tj. np. 20.

Pozycja Wyjściowa:

Na początku dostosuj obciążenie do własnych możliwości. Do wyciągu górnego przyczep uchwyt linowy. Przejdź do klęku i ściągnij uchwyt aż do karku oplatając linami szyję. Teraz aby całkowicie wyłączyć z pracy ramiona "przyklejamy" je do tułowia. Ważne aby w trakcie wykonywania ćwiczenia do pracy nie włączały się niepotrzebne partie mięśniowe takie jak nogi, plecy czy ramiona. Wychylamy się do przodu i spinamy mieśnie brzucha oraz core. Kąt pomiędzy łydką a udem powinien wynosić mniej więcej 90 stopni.

Paweł Zontek pokazuje jak wykonać ćwiczenie na brzuch "allahy"

Pozycja Końcowa:

Z wydechem spinamy brzuch i zaokraglamy plecy - schodząc nisko do ziemi. Po tym wracamy do pozycji wyjściowej, poprawnej krzywizny kręgosłupa rozciągając mięśnie brzucha. Ważne aby w trakcie wykonywania ruchu nie ruszać nogami, nie siadać pośladkami na łydkach, przez to nasze mięśnie brzucha pracują niewydajnie. 

Paweł Zontek pokazuje jak wykonać ćwiczenie na brzuch "Allahy"

ZOBACZ TEŻ:

ĆWICZENIA NA BARKI - ODWODZENIE RAMION NA WYCIĄGU GÓRNYM

ĆWICZENIA W CIĄŻY: CZY TRENING JEST BEZPIECZNY?

WITAMINA C: WŁAŚCIWOŚCI, ZASTOSOWANIE, DAWKOWANIE

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie