Zadaj pytanie

ĆWICZENIA NA BARKI: Wznosy hantli bokiem stojąc

W tym odcinku SERII SOLID MASS Tomasz 'Papaj' Lech tłumaczy jak poprawnie wykonać ćwiczenie na boczny akton mięśni naramiennych - wznosy hantli bokiem stojąc.

7108
0

Ćwiczenia na barki powinny ujmować każdy akton mięśni naramiennych - przedni, boczny oraz tylny. W tym odcinku Tomasz Lech pokazuje jak trenować bok barków. Wznosy hantli bokiem w pozycji stojącej to podstawowe ćwiczenie świetnie angażujace boczny akton mięśni naramiennych. Ćwiczenie nie jest trudne więc może być wykonywane przez doświadczonego jak i początkującego adepta siłowni. Zakres powtórzeń w tym ćwiczeniu - od 10 do 15 ruchów.

POZYCJA WYJŚCIOWA:

Chwytamy dwa hantle i łączymy ramiona tak jak na zdjęciu delikatnie przed sobą. Ważne aby nasza pozycja była prosta, nie pochylona. Nogi ustawiamy trochę węziej niz szerokosć barków.

Ćwiczenia na barki - wznosy hantli bokiem w pozycji stojącej

POZYCJA KOŃCOWA:

Powtórzenie polega na uniesieniu hantli w bok. W tej pozycji należy pamiętać aby ramiona były ugięte mniej więcej pod kątem 90 stopni. Istotą ćwiczenia nie jest unoszenie hantli jak najwyżej tylko unoszenie łokci jak najwyżej. Warto zwrócić uwagę jak ćwicząca na zdjęcu osoba delikatnie unosi zewnętrzną część hantli. Odwrotna rotacja - części wewnętrznej - sprawi, że zacznie pracować przedni akton mięśni naramiennych. Staramy się nie pochylać do przodu i nie wynosić hantli z całego ciała. Należy odizolować pracę bocznego atkonu mięśni barków.

 

Ćwiczenia na barki - wznosy hantli bokiem stojąc Tomasz Lech

 ZOBACZ TEŻ:

II KONGRES ZAPYTAJ TRENERA - ZAPOWIEDŹ,

ĆWICZENIA NA BRZUCH: SPIĘCIA BRZUCHA PRZY WYCIĄGU GÓRNYM(ALLAHY)

ĆWICZENIA W CIĄŻY: CZY TRENING JEST BEZPIECZNY?

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie