Zadaj pytanie

ĆWICZENIA NA PLECY: Wiosłowanie na wyciągu górnym (Kayak Row)

W dzisiejszym odcinku serii Nietypowe Ćwiczenia trener Paweł Zontek pokazuje jak poprawnie wykonać ćwiczenie na plecy - Kayak Row czyli wiosłowanie na wyciągu górnym.

3683
0

W tym odcinku nietypowych ćwiczeń Paweł Zontek pokazuje jak porządnie zmęczyć plecy a dokładnie mięsień najszerszy grzbietu. Kayak Row jak sama nazwa wskazuje ma imitować wiosłowanie jak na kajaku. Ćwiczenie polega na ścąganiu drążka wyciągu górnego przed siebie oraz na boki do bioder

Pozycja wyjściowa:

Do wyciągu górnego przyczepiamy szeroki drążek i ustawiamy odpowiedni do naszych możliwości ciężar. Łapiemy drążek po czym pochylamy się do przodu(tak jak na zdjęciu). Pamiętaj aby kręgosłup był cały czas prosty, brzuch spięty a nogi złączone i lekko podgięte.

Kayak Row pokazuje Paweł Zontek

Pozycja końcowa:

Powtórzenie polega na dynamicznym ściągnięciu drążka w dół aż do bioder. W trakcie ściągania drążka ściągamy również maksymalnie łopatki i wypychamy klatkę piersiową. Nie stosując się do poniższej rady zbyt mocno zaangażujecie mięśnie naramienne. Spinamy mocno brzuch i oraz staramy się nie bujać tułowiem.

Paweł Zontek pokazuje Kayak Row

Pozycja Boczna:

Ćwiczenie to wykonujemy naprzemiennie raz ściągając drążek do środka raz do prawe a raz do lewej strony tak aby porządnie dopiąć mięsień najszerszy grzbietu. Przy bocznym ściąganiu technika jest taka sama jak przy ściąganiu drążka przed siebie z tym, że ściągając drążek do boku pamiętaj aby łokieć prowadzić blisko ciała. 

 

ZOBACZ TEŻ:

ĆWICZENIA NA BRZUCH: SPIĘCIA BRZUCHA PRZY WYCIĄGU GÓRNYM(ALLAHY)

ĆWICZENIA NA BARKI: WZNOSY HANTLI BOKIEM STOJAC

ĆWICZENIA W CIĄŻY: CZY TRENING JEST BEZPIECZNY?

 

 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie