Zadaj pytanie

ĆWICZENIA NA BARKI: Przenoszenie sztangi nad głową (Bradford Press)

W tym odcinku Nietypowych Ćwiczeń Pawła Zontka - BARKI. Braford Press czyli ćwiczenie aktywujące każdy akton mięśni naramiennych.

3095
0

Bradford Press to idealne ćwiczenie dla osób, które chcą aktywować wszystkie 3 aktony mięśni naramiennych w jednym ćwiczeniu. Przenoszenie sztangi nad głową to niezwykle złożone ćwiczenie przez co łatwo nabawić się w trakcie jego wykonywania kontuzji. Dlatego też zaleca się ćwiczenie barków mniejszymi ciężarami niż w innych partiach mięśniowych. Ćwiczenia na barki charakteryzują się większą ilością powtórzeń ze względu na przewagę włókien wolnokurczliwych w mięśniach naramiennych. Wykonaj od 12 do 15 powtórzeń w serii.

FAZA 1:

Nałóż na sztangę odpowiedni do swoich możliwości ciężar - tak jak wyżej wspomniano w tym ćwiczenu nie przesadzamy z obciążeniem. Ściągamy sztangę i kładziemy ją na obojczykach( tak jak przy wyciskaniu żołnierskim). Delikatnie uginamy nogi i spinamy mięśnie brzucha aby złapać stabilizację. 

Bradford Press - 3 aktony mięśni naramiennych w jednym ćwiczeniu

FAZA 2:

Ćwiczenie polega na przenoszeniu sztangi na zmiane za i przed głowę. Pierwszy ruch może rozpocząć się pełnym wyciśnięciem sztangi do góry, po czym przenosimy ciężar za głowę aż do okolic łopatek. Zwrócice uwage, iż nie mamy tutaj do czynienia z pełnym wyciskaniem a z wyciskaniem mniej więcej do połowy. Bardzo ważna jest praca stawami barkowymi, nie odchylamy się do tyłu nie pracujemy plecami. Kwintesencją tego ćwiczenia jest rotacja łopatkami.

Paweł Zontek pokazuje Bradford Press

 

ZOBACZ TEŻ:

ĆWICZENIA W CIĄŻY: CZY TRENING JEST BEZPIECZNY?

SPACER FARMERA - ĆWICZENIA NA WZMACNIANIE KORPUSU

DIETA PALEO: PRZEPIS NA OMLET OWOCOWY

 

 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie