Zadaj pytanie

ĆWICZENIA NA BARKI - Wyciskanie hantli siedząc

Kolejny odcinek SERII SOLID MASS z ćwiczeniami na barki. Tym razem Tomasz Papaj Lech pokazuje popularne wyciskanie hantli siedząc.

3709
0

Wyciskanie hantli siedząc to ćwiczenie na barki przeznaczone zarówno dla zaawasowanych jak i początkujących adeptów siłowni, które świetnie rozwija zarówno masę jak i siłę naszych barków. Nie wymaga ono zbyt wielu skomplikowanych technicznie ruchów a przy okazji świetnie dopina mięśnie naramienne - w szczególności przedni i tylny akton. Zakres powtórzeń w tym cwiczeniu, jak to w ćwczeniach na barki, powinien być niec większy niż zwykle - od 8 do 15 ruchów. Można również wykonać to ćwiczenie przy użyciu sztangi. Wtedy preforowane jest wyciskanie sztangi z przodu, ponieważ wyciskanie sztangi z tyłu jest ćwiczeniem bardzo kontuzjogennym.

 

POZYCJA POCZĄTKOWA:

 

Dobieramy odpowiedni do naszych możliwości ciężar, tak aby zrobić do 15 powtórzeń. Siadamy na ławeczce tak aby plecy przylegały do jej oparcia. Wynosimy hantle nad barki. Ramiona dość mocno podgięte w stawie łokciowym - tak jak na zdjęciu poniżej.

Wyciskanie hantli siedząc - Tomasz Lech

POZYCJA KOŃCOWA:

 

Powtórzenie polega na wyniesieniu hantli nad głowę do "prawie" pełnego wyprostu ramion. Tutaj należy pamiętać aby hantle prowadzić cały czas w linii ciała oraz aby w końcowej fazie ruchu hantle schodziły delikatnie do środka - dzięki temu znacznie mocniej angażujemy do pracy nasze mięśnie barków. W trakcie całej serii staramy sie trzymac plecy przyklejone do oparcia ławeczki.

Ćwiczenia na barki z Papajem

ZOBACZ TEŻ:

DIETA PALEO: PRZEPIS NA OMLET OWOCOWY

ĆWICZENIA NA BARKI: PRZENOSZENIE SZTANGI NAD GŁOWĄ (BRADFORD PRESS)

SPACER FARMERA - ĆWICZENIA NA WZMACNIANIE KORPUSU

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie