Zadaj pytanie

ĆWICZENIA NA NOGI: Uginanie kolan na TRX w pozycji leżącej

Ćwiczenia na nogi w klasycznym stylu nie dają już takiej "pompy" mięsniowej jak kiedyś. Spróbuj swoich możliwości na TRX, to zupełnie inny poziom napięcia mięśniowego.

2265
0

Trening przy użyciu taśm TRX to idealny sposób na wzmocnienie całego ciała. W tym odcinku Nietypowych Ćwiczeń Paweł Zontek pokazuje jak do pracy zaangażować mięśnie dwugłowe ud, mięśnie głębokie core oraz pośladki. W jednej serii wykonujemy od 10 do 12 powtórzeń.

Pozycja wyjściowa:


Zaczynamy od położenia się na plecach z ramionami wzdłuż ciała. Wkładamy pięty w uchwyty TRX po czym wyprostowaną sylwetkę, pośladki unosimy do góry. Tylko mocne spięcie mięśni grzbietu i brzucha da nam stabilizację w tym ćwiczeniu dlatego NALEŻY ZWRÓCIĆ NA TO SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ.

Ćwiczenia na TRX

Pozycja końcowa:


Powtórzenie polega na przyciągnięciu kolan w stronę brzucha. Nalezy zwrócić szczególną uwagę na to aby w trakcie prowadzenia nóg sylwetka była cały czas na tym samym poziomie. Stabilizację mają zapewnić w tym przypadku mięśnie brzucha i grzbietu. Jeżeli nie jesteś w stanie wykoać tego ćwiczenia z uniesionymi pośladkami możesz wykonać je z położonymi pośladkami prowadząc nogi delikatnie nad ziemią.

Ćwiczenia na trx

ZOBACZ TEŻ:

Przysiaday - jak unikać butt winku?

Pompki - typowe błędy

Witamina c - zastosowanie

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie