Zadaj pytanie

ĆWICZENIA NA NOGI: Przysiady wykroczne z użyciem dolnego wyciągu

Przysiady mogą być wykonywane w najróżniejszych wariantach. Zobacz jaki wariant proponuje Paweł Zontek w swojej serii Nietypowe Ćwiczenia.

2004
1

Przysiady to niezbędne ćwiczenie w treningu nóg. Dzięki nim nasze nogi rozwijają się całościowo aktywując również wiele innych partii mięśniowych np. core. Przysiady wykroczne z użyciem wyciągu to warta przetestowania odskocznia od klasycznych przysiadów wykrocznych. W tym ćwiczeniu siły działające na nasze nogi rozkładają się inaczej niż w przysiadach ze sztangą czy hantlami. Ciężar ciągnie nas do przodu dzięki czemu nogi pracują w innej płaszczyźnie. Jeżeli chodzi o ilość powtórzeń i ciężar. W tym przypadku lepiej wykonać nieco więcej 10-12 powtórzeń przy mniejszym nakładzie.

 

Pozycja wyjściowa:

Ustawiamy się przed wyciągiem z prawą nogą z przodu(wyprostowaną) lewą z tyłu(wyprostowaną na palcach). Uchwyt wyciągu dolnego łapiemy ręką lewą - trzymamy go przed sobą. Prostujemy plecy i napinamy mięśnie core tak aby sylwetka zachowała stabilność.Nietypowe Ćwiczenia - nogi

 

Powtórzenie:

Powtórzenie polega na zejściu(ugięciu) nogami jak najniżej w dół trzyjmają cały czas niezachwianą i stabilną sylwetkę. W trakcie schodzenia w dół mocno spinamy plecy i mięśnie core(poczujesz jak ciężar ciągnie cię do przodu) oraz nie odkładamy bloczków wyciągu do samego dołu(cały czas w powietrzu). Aby zapobiec kontuzji nie wyjeżdżać kolanem przed palce. Po wykonanej serii zmieniamy strony(lewa noga, prawa ręka)

Nietypowe Ćwiczenia - nogi

 

Zobacz też:

Przysiady - jak unikać butt winku

Martwy ciąg - technika wykonywania.

Co jeść przed treningiem?

Oceń treść:
(0 głosów)
dodał odpowiedź 13 czerwca 2016 20:30
no juz bez przesady
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie