Zadaj pytanie
16 czerwca 2016 09:48

Jak poprawić wyskok w koszykówce?

W tym odcinku Zapytaj Trenera zobaczycie jak poprawić siłę swojego wyskoku.

1065
0

Dzisiejszy trening przeprowadzi Arkadiusz Przybylski, jeden z czołowych Dunkerów w Polsce osiągający bardzo dobre wyniki zarówno na zawodach w Polsce jak i za granicą.

Na budowanie siły wyskoku składają się 3 podstawowe elementy: trening siły właściwej, trening siły eksplozywnej oraz trening plyometryczny. W dzisiejszym treningu skupimy się na tym ostatnim, treningu plyometrycznym, którego istotą jest jak najszybsze przejście z fazy ekscentrycznej do fazy koncentrycznej. Trening pluometryczny pod siłę wyskoku składa się z dwóch części:

1. Drop Jump 

Ćwiczenie to polega na jak najszybszym wyhamowaniu ciała podczas zeskoku(lądowania). W tym ćwiczeniu ważne jest aby lądować jak najciszej. Druga sprawa to utrzymanie zgięcia nóg pod jak najmniejszym kątem. W momencie kiedy nasze stopy dotykają podłogi staramy się doprowaadzić nasze ciało do izometrii.

Jak poprawić siłę wyskoku?

2. Deat Jump

Drugie ćwiczenie polega na jak najszybszym przejściu z fazy ekscentrycznej do fazy koncentrycznej, czyli w momencie styku naszych stóp z podłożem staramy sie jak najszybciej opuścić miejsce lądowania.

Trening siły wyskoku

 

Zobacz popularne artykuły:

Martwy ciąg - technika wykonywania.

Co pić podczas treningu?

Dieta samuraja - przykłady dań

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie