Zadaj pytanie

Ćwiczenia rozciągające

Elementem każdego treningu oprócz ćwiczeń siłowych i wydolnościowych jest również rozciąganie pospinanych mięśni. W tym celu przygotowaliśmy dla Was kompleksowy atlas z ćwiczeniami rozciągającymi.

2536
0

Atlas ćwiczeń - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Rozgrzewka  - Jak poprawnie przygotować się do treningu?

W tym odcinku Zapytaj Trenera nasz Core Trener Adrian Hoffman pokazuje jak prawidłowo rozgrzać dolne partie ciała do treningu. W tym filmie nauczycie się wykonywać ćwiczenia rozciągające w ruchu.
 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganie

Ćwiczenia rozciągające - Jak pogłębić przysiady - Trening Funkcjonalny

Bardzo często zdarza się, że robiąc najważniejsze ćwiczenie na nogi - przysiady - nie jesteśmy w stanie wykonać go w pełnym zakresie ruchu. Core Trener Adrian Hoffman pokaże Wam 2 łatwe ćwiczenia, które rozciągną Wasze nogi i ścięgna i pozwolą porządnie wykonywać przysiady. 

 

 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Rozciąganie górnych partii ciała po treningu siłowym

Bardzo często robiąc ćwiczenia na klatkę piersiową, plecy, czy biceps zaraz po treningu wychodzimy prosto do szatni. Jest to największy błąd. Na drugi dzień nasze mięśnie będą sztywne i obolałe, dodatkowo rozciągnięte mięśnie znacznie lepiej się prezentują. W tym celu Paweł Zontek prezentuje na materiale video kilka podstawowych ćwiczeń rozciągających górne partie mięśniowe. Używa do tego między innymi drążka, TRX-a oraz stelarza bramy.

 

 

 

 

 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganieĆwiczenia rozciągające -  Rozciąganie dolnych partii ciała po treningu

Tym razem Trener Paweł Zontek pokazuje jak rozciągać dolne partie naszego ciała np. po treningu cardio. Rozciąganie nóg czy pośladków jest ważne ponieważ bez porządnego rozluźnienia mięśni prawdopodobnie nie będziemy mogli chodzić na drugi dzień.

  

 

 

 

Atlas ćwiczen - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Zwiększenie mobilności stawu barkowego

Adrian Hoffman oraz Michał Karmowski prezentują kilka ćwiczeń, dzięki którym zwiększymy mobilność w naszej obręczy barkowej. Dzieki tym ćwiczeniom oprócz wspomnianej wcześniej mobilności uchronimy nasze barki przed poważnymi kontuzjami. Są to ćwiczenia rozciągająco -korekcyjne.

 

 

 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Ćwiczenia na mobilizację obręczy barkowej - Core Training

W tym odcinku Adrian Hoffman nasz trener od spraw korekcyjno-sprawnościowych pokaże jak za pomocą kilku ćwiczeń wykonywanych regularnie możemy uchronić nasze barki przed kontuzją.

 

 

 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Ćwiczenia rozciągające - spiete mięśnie dwugłowe ud

Core Trener Adrian Hoffman to specjalista od mobility, stretchingu i wad postawy. W tym odcinku pokaże jak dzięki prostym ćwiczeniom rozciągnąć i rozluźnić mięśnie dwugłowe ud.

 

 

 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Zapobieganie bólom pleców

Adrian Hoffman i Michał Karmowski pokazują jak dzięki kilku ćwiczeniom rozciągającym uporać się z bólem pleców. Bardzo często ból pleców jest efektem zaniedbania codziennego rozciągania po treningu.

 

 

 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Zwiększenie mobilności w odcinku lędźwiowym kręgosłupa - trening funkcjonalny

W tym odcinku Core Trener Adrian Hoffman wraz z Kasią Dziurską pokażą jak zapobiegać wadom postawy oraz jak zwiekszyć mobilność w odcinku piersiowym kręgosłupa. 

 

 

 

 

Atlas ćwiczen - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Wzmocnienie gorsetu mięśniowego 

Adrian Hoffman i Michał Karmowski pokazują ćwiczenia na wzmocnienie gorsetu mięsniowego czyli tzw. mięsni głębokich core. Zobacz i spróbuj poprawić swoją stabilizację.

 

 

 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Wzmocnienie obręczy barkowej - Core Training

W tym odcinku Adrian Hoffman i Kasia Dziurska pokazują jako wzmocnić obręcz barkową, chwyt oraz łopatki. Ćwiczenia te wykonywane regularnie uchronią nas przed kontuzjami łopatek i barków.

 

 

 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Jak unikać będów na siłowni - Przodpochylenie miednicy

Przodopochylenie miednicy to powszechna wada postawy sprawiająca kłopoty przy takich ćwiczeniach jak przysiady czy martwy ciąg. Core trener Adrian Hoffman pokazuje jak radzić sobie z tą wadą postawy za pomocą kilku ćwiczeń wykonywanych przed treningiem. 

 

 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganie Ćwiczenia rozciągające - Przysiady  - jak unikać błędów: Butt wink 1/2

Butt Wink to bardzo popularny problem w trakcie robienia przysiadów. Adrian Hoffman w dwóch filmach prezentuje jak za pomocą rozciągania i ćwiczeń korekcyjnych możemy zwiększyć mobilność i zakres ruchu w przysiadzie. 

 

 

 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Przysiady  - jak unikać błędów: Butt wink 2/2

Butt Wink to bardzo popularny problem w trakcie robienia przysiadów. Adrian Hoffman w dwóch filmach prezentuje jak za pomoća rozciągania i ćwiczeń korekcyjnych możemy zwiększyć mobilność i zakres ruchu w przysiadzie.

 

 

 

 

Atlas ćwiczen - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Mobilność biodra a bóle kręgosłupa

Za mała mobilność biodra może bezpośrednio wpływać na bóle kręgosłupa. W tym odcinku Adrian Hoffman pokazuje jak za pomocą ćwiczeń korekcyjnych oraz rozciągających zaradzić temu problemowi.

 

 

 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Wałkowanie i ćwiczenia korekcyjne

Adrian Hoffman wraz z Michałem Karmowskim pokazują i tłumaczą jak poprawnie wykonywać podstawowe ćwiczenia korekcyjne oraz wałkowanie za pomocą rollera. Wałkowanie to świetna alternatywa dla rozciągania, która świetnie rozluźnia pospinane mięśnie.

 

 

 

 

Atlas ćwiczen - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Rozciąganie( rozbijanie zgrubień na mięśniach z Foam Rollerem)

Adrian Hoffman przygotował dla Was kolejny odcinek treningu funkcjonalnego. Tym razem dokładnie pokaże i opisze wałkowanie Foam Rollerem. Jest to świetny sposób na rozluźnienie ponapinanych mięśni.

 
 

 

 

 

 

Atlas ćwiczeń - rozciąganieĆwiczenia rozciągające - Gibkość, rozciąganie przed i po treningu

Adrian Hoffman pokazuje jak poprawić gibkość naszych mięśni. Pokazane na filmie ćwiczenia wykonywane codzienie w dni treningowe potrafią przynieść nieprawdopodobne efekty.

 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie