Zadaj pytanie

Ćwiczenia na Nogi - Przysiady z podwójnym dnem

W tym odcinku Nietypowych Ćwiczeń Paweł Zontek pokazuje jak wzmocnić nogi za pomocą pogłębionych przysiadów.

2723
0

Przysiady z podwójnym dnem to dość specyficzne i trudne ćwiczenie na nogi. Dobre opanowanie tego ćwiczenia znacząco wzmacnia głowę przyśrodkową mięśnia czworogłowego uda, pogłębia nasz przysiad oraz daje nam więcej "mocy" w najcięższej fazie przysiadu, fazie wyjścia, czyli podniesienia się do prostych nóg.

Ćwiczenie to wykonujemy w mniejszej ilości powtórzeń z nieco mniejszym obciążeniem, ponieważ w tym wypadku zamiast jednego pełnego przysiadu wykonujemy półtora przysiadu.

Pozycja Wyjściowa:

Ustawiamy się jak do tradycyjnych przysiadów, kładziemy sztangę na barki lub plecy. Prostujemy sylwetkę, spinamy korpus i blokujemy nogi w stawie kolanowym. Wykonujemy głęboki wdech.

Przysiady z podwójnym dnem

Powtórzenie:

Powtórzenie polega na zejściu jak najniżej na nogach do przysiadu oraz ponownym pogłebieniu przysiadu. Pogłębienie oznacza w tym przypadku delikatne uniesienie w góre po czym ponowne zejście na dół tak aby dociążyć nogi. Cały ruch - przysiad + pogłębienie - wykonujemy na jednym wydechu.

Przysiady z podwójnym dnem

Zobacz też:

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie