Zadaj pytanie

Wyciskanie sztangi leżąc z gumami oporowymi

Wyciskanie sztangi leżąc z gumami oporowymi to temat pierwszego odcinka serii Barbell Brothers.

4155
0

Wyciskanie sztangi leżąc z gumami oporowymi to ćwiczenie, które mozemy wykonywać na wielu poziomach trudności. Trudność wyciskania sztangi leżąc zależy od tego jaki cieżar założymy na sztangę i tego jak twardych gum użyjemy. Gumy oporowe mogą mieć nacisk od 10 do 50 kilogramów.

 

Wyciskanie sztangi leżąc z gumami oporowymi - Opis ćwiczenia:

 

Wyciskanie sztangi leżąc z gumami oporowymi to metoda powerbuildingowa łącząca ze sobą elementy trójboju siłowego i kulturystyki. W tego typu ćwiczeniach używamy dużych ciężarów jednocześnie maksymalizując hipertrofię sarkoplazmatyczną znacznie zwiększając przekrój poprzeczny naszych mięśni. Wyciskanie możemy spokojnie dodać do naszego codziennego treningu np. zaraz po kilku seriach klasycznego wyciskania sztangi. Aby skutecznie wykonywać wyciskanie sztangi z gumami oporowymi powinniśmy wrzucać na sztangę około 70-80% ciężaru, któym operowaliśmy w trakcie wykonywania klasycznego wyciskania. Wykonywać około 3 serii po 3-5 powtórzeń. Warto dodać, że tego typu ćwiczenia robią najlepsi kulturyści na świecie tacy jak Branch Warren.

 

Wyciskanie sztangi leżąc z gumami oporowymi - Sposób wykonania:

 

Kładziemy się na ławce w pozycji do wyciskania. Mostkujemy(zdjecie poniżej) tak aby odciążyć barki i zaangażować mięśnie klatki piersiowej. 

Ćwiczenia na klatkę piersiową, barbell brothers, mostkowanie

 

Przed wycisnięciem mocno spinamy pośladki. Łokcie w trakcie powtórzenia prowadzimy pod kątem 45 stopni. Co ważne w trakcie wyciskania sztangi włączamy do pracy również nogi. Chcemy wyciskać nałożony ciężar całym ciałem a nie izolować konkretny mięsień. Jest to ćwiczenie złożone dlatego pracujemy całym ciałem.

UWAGA: Nie wykonujemy samodzielnie - tylko z partnerem treningowym. 

 

Powtórzenie polega na bardzo powolnym opuszczeniu sztangi na wysokość mostka(przez 4 sekundy) z jednoczesnym wdechem. Kolejna faza to przytrzymanie ciężaru przez około sekundę nad mostkiem a następnie jego dynamiczne/eksplozywne wypchnęcie i wydech. Powtórzenie wykonujemy w tempie 4:0:1:0. Pamiętaj o tym aby zaakcentować każde powtórzenie, nie wykonywać serii na "wyścigi".

 

Ćwiczenia na klatkę piersiową, barbell brothers,

 

Zobacz też:Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie