Zadaj pytanie
21 lutego 2018 14:32

Spalacze tłuszczu - najlepsze składniki spalaczy tłuszczu

Spalacze tłuszczu to realne wsparcie wysiłków treningowych prowadzących do uzyskania estetycznej sylwetki. Ich skuteczność determinuje właściwy dobór składników aktywnych i pomocniczych.

1450
0

Najsilniejsze składniki spalaczy tłuszczu

 

Najsilniejsze spalacze tłuszczu to te o działaniu termogenicznym. Swoją moc zawdzięczają zestawieniu odpowiednich składników, które nie tylko wpływają na zwiększenie wykorzystania tłuszczu i spalanie zmagazynowanej tkanki tłuszczowej, ale również na poprawę możliwości treningowych. Dzięki nim, w okresie deficytu kalorii, można sprawnie podnieść wydajność oraz efektywność sesji ćwiczeń. Spalacze tłuszczu, zaliczane do grupy termogeników, bazują przede wszystkim na działaniu kofeiny. Odpowiada ona w dużej mierze za przyspieszenie tempa metabolizmu oraz podniesienie termogenezy, co stwarza bardzo dobre warunki dla redukowania tłuszczu zapasowego. Dodatkowo, pobudza układ nerwowy i poprawia koncentrację, jednocześnie dając istotny przy dietach redukcyjnych zastrzyk energii. Kofeina i teobromina są zaliczane do metyloksantyn usprawniających przemianę materii. Drugi ze składników sprzyja też komfortowi psychicznemu, co podczas redukcji jest bardzo ważne.

Cleburexin Spalacz tłuszczu

Czarny pieprz i pieprz cayenne

 

Spalacze tłuszczu często zawierają też ekstrakty z pieprzu czarnego czy pieprzu cayenne. Głównie chodzi o znajdującą się w nich kapsaicynę słynącą ze stosunkowo silnych właściwości termogenicznych. Jej zadaniem jest stymulacja komórek tłuszczowych, aby te zmniejszały swoją objętość. Jednocześnie nasila uwalnianie kwasów tłuszczowych z komórek, aby można było spalać je w znacznie większych ilościach.

 

Ekstrakt z gorzkich pomarańczy w spalaczach tłuszczu

 

Kolejnym ciekawym i powszechnie wykorzystywanym składnikiem są ekstrakty z gorzkich pomarańczy. Spalacze tłuszczu nie bez powodu zawierają pewne ich ilości. Ich zadaniem jest nie tylko przyspieszenie przemiany materii, ale również nasilenie wykorzystania kwasów tłuszczowych w celach energetycznych. Wiele suplementów tego typu zawiera dodatkowo katechiny znajdujące się w ekstraktach z zielonej herbaty (green tea). Zwiększają one wydatek energetyczny, który zostaje zwiększony przy okazji podnoszenia termogenezy.

 

Spalacz tłuszczu Spalacze tłuszczu - l karnityna

 

Stosunkowo częstym dodatkiem, jakim mogą się popisać spalacze tłuszczu, karnityna pełniąca rolę transportera wyższych kwasów tłuszczowych. To właśnie z tymi kwasami organizm może mieć spore problemy. Karnityna łącząc się z nimi jest w stanie przetransportować je do wnętrza naszych mitochondriów w celu spalenia. Jej zadaniem jest przyspieszenie końcowego etapu spalania kwasów tłuszczowych oraz finalizowanie procesów odpowiedzialnych za redukowanie tłuszczu zmagazynowanego. Sama w sobie wpływa także na poprawę wydolności.

 

Ekstrakt z grejpfruta

 

Czasami możecie się też spotkać z ekstraktami z grejpfruta. Powodem tego jest zawartość naryngina, do której należy nie tylko przyspieszenie tempa metabolizmu, ale i poprawa trawienia. Niektóre spalacze tłuszczu zawierają także ketony malin, które wspierają lipazę, jednocześnie usprawniając rozkład triglicerydów.

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie