Zadaj pytanie

KREATYNA CM3 → Opinie Eksperta

Kretyna CM3 to stabilna postać kreatyny w postaci jabłczanu, czyli połączona z cząsteczką kwasu jabłkowego. Nasuwa się tu ważne pytanie: po co stabilizować kreatynę? 

1932
0

Otóż kretyna, będąca najważniejszą substancją poprawiającą energetykę wysiłków, szczególnie ukierunkowanych na rozwój siły, szybkości i masy mięśniowej, jest bardzo wrażliwa na działanie czynników uszkadzających szczególnie o kwaśnym odczynie.

Kwaśne pH, jakie niestety zazwyczaj panuje w układzie pokarmowy, przez który musi przejść kreatyna, powoduje jej dezaktywację, czyli przekształcenie w bezużyteczny w zakresie wspierania suplementacyjnego produkt odpadowy – kreatyninę.

W celu ochrony kreatyny, zabezpieczenia jej przed wpływem niszczycielskiego kwaśnego pH, łączy się ją z różnymi substancjami. Przykładem takiego połączenia jest właśnie jabłczan kreatyny trec – CM3. CM3 to jakby kreatyna umieszczona w kapsule ochronnej, dzięki której jest w stanie bezpiecznie pokonać drogę przez układ pokarmowy i w niezmienionej postaci dotrzeć do mięśni, w których będzie wspierać energetykę wysiłkową. To jednak nie jest jedyny efekt stosowania CM3 trec

Trec CM3 – efekty


CM3 trec prowadzi do poprawy energetyki wysiłków krótkotrwałych o wysokiej intensywności, które stosowane są głównie w celu poprawy siły (np. sporty ciężarowe), szybkości (np. sporty walki) oraz wzrostu masy mięśniowej (np. sporty sylwetkowe). Obecność cząsteczki kwasu jabłkowego w CM3 powoduje dodatkowo, że ta forma kreatyny działa energetyzująco, gdyż kwas jabłkowy to produkt etapowy w czasie przemian tlenowych, które odgrywają ważną rolę w czasie regeneracji między ciężkimi seriami beztlenowymi. CM3 jest cenione właśnie ze względu na swój wpływ pobudzający.


Z suplementacją stabilną kreatyną CM3 nie wiąże się niebezpieczeństwo nadmiernego zatrzymywania wody przez organizm, stąd może ona być wykorzystywana również w celu wspierania energetyki długotrwałej o charakterze tlenowym (np. biegi długodystansowe, traiatlon).

Dawkowanie CM3


Wysoka stabilność CM3, odporność na czynniki uszkadzające, powoduje, że jabłczan kreatyny CM3 to bardzo ekonomiczna forma kreatyny. Oznacza to, że dla osiągnięcia maksymalnego wysycenia mięśniowego nie musimy stosować zbyt dużych dawek CM3. W celu poprawy siły, szybkości sugerowane są dawki 3-5 g CM3 2 razy dziennie. Najkorzystniej przyjmować porcję rano na czczo lub przed treningiem oraz niezwłocznie po zakończeniu treningu. 

Nigdy nie pomijamy dawki potrenigowej CM3, gdyż wówczas występuje unikalna, anaboliczna możliwość nadkompensacji, czyli organizm jest w stanie odłożyć kreatyny więcej, jak przed treningiem.

Po treningu zawsze przyjmuj CM3 razem z Max Carb czy Vitargo, które dodatkowo zwiększą wysycenie mięśniowe kreatyną. Potreningowa dawka CM3 poprawia anaboliczną wartość potreningowych procesów regeneracji.


CM3 można przyjmować w cyklach, sprzęgniętych z odpowiednim profilem treningów ukierunkowanych na wzrost siły, szybkości czy masy mięśniowej. W sportach wytrzymałościowych kreatynę CM3 można stosować jednostajnie przez cały rok w dawce 3-5 g na dobę.

 

 

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie