Zadaj pytanie

Tyrozyna - właściwości, działanie.

Tyrozyna. Czym jest i jak działa? 

 

Sprawdź !!!

1202
0

TyrozynaCzym jest Tyrozyna?

Tyrozyna jest aminokwasem używanym do produkcji noradrenaliny i dopaminy; suplementacja wydaje się działać antystresowo szczególnej w stosunku do ostrych stresorów (które mają tendencję do zmniejszania ilości noradrenaliny) i może zmniejszać wywołane stresem niedobory pamięci.

 

Tyrozyna jest aminokwasem występuje w standardowej diecie, który bierze udział w wytwarzaniu katecholamin, takich jak dopamina i adrenalina Mówiąc konkretnie jest to aminokwas, który sam jest metabolizowany do produkcji tych neuroprzekaźników. Idea badań nad tym suplementem polega na założeniu, że suplementacja L-tyrozyny zapewni więcej "cegiełek" do wytworzenia katecholamin i, miejmy nadzieję, pośrednio, zapewni korzyści drugorzędne w stosunku do nich.

 

Tarczyca

Ponieważ L tyrozyna jest strukturalnie związana z hormonami tarczycy, co oznacza, że może wpływać na wydzielanie adrenaliny, jak i również hormonów tarczycy. Co sprawia, że powszechnie występuje w suplementach do utraty tłuszczu w pewnym stopniu.

 

Jeśli chodzi o rzeczywiste zwiększenie dawki dopaminy i adrenaliny, tyrozyna nie wydaje się niestety być być zbyt obiecująca. Synteza katecholamin jest regulowana w organizmie w szczególności przy pomocy jednego enzymu, który przekształca L-tyrozynę w następny metabolit, L-DOPĘ, tak więc proste zwiększenie ilości L-tyrozyny w organizmie niekoniecznie zwiększa produkcję katecholamin.

 

 

Stres

Jednak niektóre badania wykazały, że w stresujących sytuacjach, w których noradrenalina (jedna z katecholamin) wywiera działanie ochronne podczas stresu, dostarczanie pewnej ilości L-tyrozyny wydaje się zapewniać "bufor bezpieczeństwa" bloków budulcowych, które mogą przedłużyć działanie przeciwstresowe katecholamin przez opóźniając ich wyczerpanie. Zauważono to w sytuacjach stresu w odpowiedzi na zimno, a także deprywacji snu u ludzi, jednak przy stosunkowo wysokiej dawce 150 mg / kg.

 

Ostatecznie tyrozyna może być przydatna w sytuacjach, w których katecholaminy mogą zostać wyczerpane, po prostu dostarczając więcej materiału do produkcji nowych katecholamin.

 

Inne zastosowanie tyrozyny

Warto odnotować, że tyrozyna może mieć przynajmniej w teorii wiele interakcji, z uwagi na to uzasadniona, w stosowaniu L-tyrozyny jest ostrożność. O jakich interakcjach mowa. Może zwiększać produkcję hormonu tarczycy, ponieważ jest prekursorem jego syntezy, więc osoby z nadczynnością tarczycy powinny być ostrożne. Może również wchodzić w interakcje z IMAO, prowadząc do nadciśnienienia. Dodatkowo teoretycznie może zablokować wychwyt z jelita niektórych leków, które przypominają pewne aminokwasy, takie jak lewodopa. W końcu, ponieważ jest on prekursorem stymulujących neurotransmiterów, może oddziaływać z innymi lekami lub suplementami, które są stymulujące, lub wzmocnić ich działanie, może również wpływać na leki wpływające na produkcję dopaminy i norepinefryny.

https://examine.com/supplements/l-tyrosine/

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie