Zadaj pytanie

Czy warto stosować bloker apetytu ?

Redukcja tkanki tłuszczowej to dość złożony cel treningowy, który można i jak najbardziej warto wspierać różnymi suplementami. Wiele osób podczas odchudzania czy redukowania poziomu tłuszczu zmagazynowanego skarży się na nadmierny apetyt.

974
0

Bloker apetytuCzy warto stosować bloker apetytu?

Bloker apetytu może być skutecznym wsparciem przy restrykcyjnych dietach odchudzających. Szczególnie kiedy nie reagujemy zbyt dobrze na deficyt kalorii w okolicznościach regularnego, intensywnego wysiłku fizycznego. Odczuwają to przede wszystkim zawodnicy sportów sylwetkowych szykujący się do startu. Optymalizowanie głodu i apetytu to w dużej mierze regulowanie wydzielania hormonów oraz właściwej pracy neuronów. Zatem konkretnymi środkami jesteśmy w stanie stymulować hormony i aktywować odpowiednie szlaki właściwe dla uczucia sytości.

 

Dla kogo przeznaczone są blokery apetytu?

Jeśli ktoś faktycznie ma problem z gospodarką hormonalną, a w tym z ośrodkami sytości oraz głodu, to jak najbardziej może sięgnąć po bloker apetytu. Nie każdemu jednak będzie on potrzebny. Przede wszystkim należy zadbać o ogólny stan organizmu i uzupełnienie zapotrzebowania na mikro- oraz makroelementy. Szczególną rolę odgrywa tutaj dbałość o jelita i florę bakteryjną, które nie dość że oddziałują na układ immunologiczny, to jeszcze determinują zarówno trawienie, jak też możliwości wchłaniania czy przyswajania określonych składników.

 

clenburexin

 

Substancje wspomagające blokowanie apetytu

W większości przypadków, gdy celem jest redukowanie poziomu tkanki tłuszczowej, znakomitym wsparciem okazuje się typowy spalacz tłuszczu. Suplementy te są również zaliczane do blokerów apetytu z uwagi na występujące w nich składniki, takie jak chociażby kofeina. Ta jednak, używana w nadmiarze, będzie obciążać układ nerwowy. Dlatego czasem lepszym wyborem może okazać się HCA, chrom, błonnik czy suplementy spalające zawierające takie składniki jak imbir, ekstrakt z pieprzu czarnego lub cayenne. Dobrym dodatkiem jest też zielona herbata. Dwa w jednym!

https://www.mensfitness.com/nutrition/supplements/6-supplements-help-reduce-hunger-and-keep-your-calories-check

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie