Zadaj pytanie
24 kwietnia 2018 11:03

Ile powinien trwać trening na redukcji?

Zaraz po ustaleniu ilości spożywanych kalorii i dobraniu właściwych produktów do swojej diety, w głowę zachodzi kolejne pytanie: ile tak właściwie powinien trwać trening na redukcji? Istnieje kilka opinii i jest więcej niż jedna praktykowana metoda. Oczywiście wszystko zależy…

2428
0

Trening na redukcjiIle powinien trwać trening na redukcji?

Podczas redukcji wyróżniamy dwa typy treningów. Trening oporowy, który przeprowadzamy na siłowni oraz trening aerobowy (np. na bieżni czy innej maszynie). Prze redukowaniu poziomu tkanki tłuszczowej trening z obciążeniem to podstawa. Tak, dzięki mięśniom spalamy zmagazynowany w nadmiarze tłuszcz. Najlepszą opcją będzie jednak połączenie wysiłku aerobowego z treningiem oporowym. Mechanizm działa w ten sposób, że mięśnie należy nieustannie stymulować. Stąd też zasada piramidalnych obciążeń czy samego progresu ciężaru co jakiś czas. Zatem logicznym będzie traktowanie ich silnymi bodźcami, aby nie uległy kompresji, a my byśmy mogli zachować dotychczas zbudowaną muskulaturę.

 

Czas treningu

Osobiście zgadzam się z zasadą, że trening powinien być intensywny i możliwie krótki, aby stymulować mięśnie solidnym bodźcem. Dotyczy to również redukcji tkanki tłuszczowej, gdzie mięśnie również odgrywają kluczową rolę. Oczywiście wszystko zależy od stopnia naszego wytrenowania, wytrzymałości mięśniowej i innych aspektów, aczkolwiek sesja treningowa nie powinna przekraczać 60 minut. Mało tego, wielu profesjonalistów w branży uważa, że taka jednostka treningowa podczas redukcji powinna mieścić się w zakresie od 40 minut do 60 minut.

 

clenburexin

 

Trening aerobowy

Co natomiast z treningiem aerobowym? Osobiście nie jestem zwolennikiem klasycznego cardio i biegania przez godzinę jednym tempem. Znacznie lepszym pomysłem okazują się krótkie sesje aerobowe po treningu na siłowni. Chodzi o tak zwane interwały bazujące na zmiennym tempie wykonywania w czasie. HIIT jest treningiem o wysokiej intensywności, który bazuje na wysiłku glikolitycznym, ale jednocześnie doprowadza do wzrostu EPOC i zwiększenia ilości spalanych kalorii przez znacznie dłuższy czas po zakończeniu sesji treningowej. Poza tym, wpływ korzystnie – szczególnie w warunkach redukcji tkanki tłuszczowej – n receptor GLUT-4. Taki trening n redukcji trwa od 5 minut do 20 minut, zależnie od stopnia naszego wytrenowania i indywidualnych możliwości.

 

https://www.livestrong.com/article/462121-how-long-should-you-work-out-at-the-gym/
https://www.facebook.com/MauriczTrainingCenter/photos/a.308526762579728.66144.301884686577269/975819729183758/?type=3&hc_ref=ARRQUYZsNiZPHz1UMicj9p5FsQ4Id9fblKvdIYD-E0dCR8gFHg2_CHcCO1W3P_rqpfI

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie