Zadaj pytanie

Jak stosować kreatynę

Kreatyna – najlepiej przebadany, najskuteczniejszy, legalny i bezpieczny suplement dla sportowców o tak silnej mocy anabolicznej. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów trzeba jeszcze wiedzieć jak przeprowadzać cykl i jak stosować kreatynę.

2386
0

kreatynaJak stosować kreatynę?

Kreatyna jest wręcz niezbędna naszym mięśniom do odpowiedniego funkcjonowania. Występuje oczywiście naturalnie w organizmie, aczkolwiek jej ilości nie są wystarczające do wywołania silnej reakcji anabolicznej. Najlepiej zatem stosować ją na zasadzie cyklicznej suplementacji. Głównie z uwagi na fakt, że nasz organizm przyzwyczaja się do działania niektórych środków i z czasem nie stanowią już dla niego tak silnego bodźca. Do tych również zaliczymy kreatynę. Cykl średnio trwa od 4 tygodni do 6 tygodni, aczkolwiek zależnie od sytuacji można go nieco przedłużyć.

 

Dawkowanie kreatyny

Stosowanie kreatyny zależy od celu oraz rodzaju suplementu. Warto wiedzieć, iż stacków keratynowych będących mieszanką różnych frakcji o silnym działaniu anabolicznym nie trzeba brać z fazą nasycenia. Z drugiej strony wystarczającą ilością będzie 10g kreatyny dziennie, z podziałem na dwie dawki. Tutaj są różne metody. W dni treningowe można brać 5g z rana, na czczo i 5g po zakończeniu treningu. Inną opcją jest przyjęcie 5g przed wysiłkiem i 5g po zakończeniu sesji treningowej. Jeśli dobrze skomponowaliśmy naszą dietę, to dobrym pomysłem będzie porcja suplementu w posiłku zarówno przedtreningowym, jak i potreningowym. Ten czas będzie się charakteryzował o wiele lepszym wchłanianiem.

W dni wolne od treningu sytuacja przedstawiałaby się nieco inaczej. Kreatynę stosujemy wtedy na czczo np. z białkiem serwatkowym, natomiast druga porcja przypadnie na około 15-20 minut przed posiłkiem w trakcie dnia (może być w porze podobnej do potreningowej). Mimo to posiłek, z którym przyjmujemy dawkę suplementu nie powinien obfitować w tłuszcze, gdyż negatywnie wpływa to na działanie związku, jednocześnie mogąc powodować nieprzyjemne objawy.

 

crea9

 

Z czym stosować kreatynę?

Dla polepszenia efektów warto stosować kreatynę np. z astragalusem (traganek), sodem, witaminą B6 czy węglowodanami. Powinno to znacznie usprawnić transport związku do naszych mięśni. Co więcej, sód wspiera wchłanianie kreatyny w kosmkach jelitowych. Warto mieć też na uwadze rodzaj suplementu, a przynajmniej przy doborze dawki. Suplementy takie jak buforowana kreatyna (kre-alkalyn) czy ester etylowy kreatyny zazwyczaj mają mniejszą sugerowaną porcję od np. monohydratu.

https://www.bodybuilding.com/fun/before-after-or-whenever-the-best-time-to-take-creatine.html
http://www.trecnutrition.com/wiadomosci/pokaz/Kreatyna-wszystko-co-musisz-o-niej-wiedziec#popupLang

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie