Zadaj pytanie
24 kwietnia 2018 13:33

Jaka kreatyna na redukcji

Kreatyna kojarzy nam się przede wszystkim ze wzrostem masy mięśniowej, szybszymi i większymi przyrostami mięśni i poprawą możliwości fizycznych, takich jak siła. Jednak kreatyna może przydać się również na redukcji tkanki tłuszczowej.

3281
0

KreatynaKreatyna na redukcji?

Redukcja tkanki tłuszczowej powinna polegać na spalaniu wyłącznie nadmiernie zmagazynowanych pokładów tłuszczu przy jednoczesnym zachowaniu dotychczas wypracowanego poziomu tkanki mięśniowej. Warto zacząć od tego, że kreatyna poza właściwościami silnie anabolicznymi, znakomicie spełnia się w roli antykatabolika. Posiada zdolność do hamowania enzymów proteolitycznych, które to w momencie wyczerpania zasobów energetycznych poddają rozkładowi białka mięśni w celu pozyskania dodatkowych ilości energii. W skrócie: ochrania tkankę mięśniową przed nadmierną degradacją (spadkami mięśniowymi). Poza tym, usprawnia procesy energetyczne i wspomaga resyntezę ATP, co jest cenną funkcją w warunkach deficytu kalorycznego i intensywnych treningów. Tym bardziej, że znacznie podnosi też stopień regeneracji, a ta jest istotna przy każdym celu treningowym, również na redukcji.

 

 

Jaka forma najlepsza?

Wobec powyższego, kreatyna na redukcji jest w wielu przypadkach bardzo dobrym pomysłem. Szczególnie nieco bardziej zaawansowane i stabilne formy, takie jak pirogronian kreatyny, ester etylowy kreatyny, jabłczan czy też orotan. Formy te są świetnie przyswajane w przewodzie pokarmowym i wykazują dobrą rozpuszczalność. Jabłczan jest wykorzystywany między innymi w cyklu Krebsa, a dodatkowo znacznie usprawnia resyntezę ATP. Z kolei ester etylowy nie wymaga dodatkowych transporterów, dzięki czemu samodzielnie dostaje się do mięśni. Orotan natomiast będzie dodatkowo działał na zmęczenie, znosząc i opóźniając jego efekty. Wielu trenujących podczas redukcji wystrzega się monohydratu kreatyny z uwagi na efekt zwiększonego uwodnienia. Mimo iż monowodzian poprawia uwodnienie samych komórek mięśniowych, to efekt zwiększenie pełności mięśni nie jest pożądany przez wszystkich w okresie spalania nadmiernie zmagazynowanego tłuszczu.

 

crea9

 

https://www.livestrong.com/article/446991-does-creatine-burn-fat/

http://www.trecnutrition.com/wiadomosci/pokaz/Kreatyna-wszystko-co-musisz-o-niej-wiedziec

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie