Zadaj pytanie

Łączenie kreatyny z białkiem

Kreatyna i odżywka białkowa – dwa bodajże najpopularniejsze i najczęściej wybierane suplementy. Szczególnie jeśli chodzi o budowanie, solidnej masy mięśniowej lub utrzymanie muskulatury we właściwej kondycji. Czy można łączyć ze sobą oba te produkty?

4052
0

kreatyna

Łączenie kreatyny z białkiem

Zgodnie z badaniami przyjmowanie kreatyny z białkiem skutkuje znacznie większą tak zwaną retencją kreatynową w tkance naszych mięśni. Tym bardziej, jeśli w mieszance znajdują się inne składniki pełniące rolę usprawniającą transport związku czy polepszającą jego wchłanianie. Może to się okazać szczególnie dobrym pomysłem w dni wolne od treningu. Wówczas dzień można zacząć od białka serwatkowego i porcji kreatyny. Utrzymamy bilans proteinowy, zahamujemy katabolizm i zachowamy odpowiednią równowagę między procesami anabolicznymi i degradacyjnymi.

 

IGH a kreatyna z białkiem

Co ciekawe, spożywzynnik wzrostu). Miało t miejsce zarówno po przyjęciu suplementów, jak i dobę od zakończenia ćwiczeń. Dzięki temu skutecznie promujemy wzrost objętości mięśni oraz ich możliwości wysiłkowych. Poza tym, badania publikowane w “Medicine and Science in Sports and Exercise” jasno sugerowały, że mieszanka węglowodanowo – białkowa wraz z porcją kreatyny działa o wiele korzystniej w zakresie uzyskania hipertrofii mięśniowej oraz zwiększenie objętości i siły mięśni. Natomiast badacze z University of Illinois potwierdzili, że taka mieszanka powoduje większą retencję kreatyny w mięśniach niż ma to miejsce bez udziału dodatku chociażby białka serwatkowego.

 

crea9

 

Kiedy stosować?

Z uwagi na powyższe, stosowanie kreatyny na pusty żołądek (na czczo) nie musi być najlepszą opcją w każdych warunkach. Wiele oczywiście zależy od przyjętego systemu żywieniowego. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów wskazane jest, aby poziom kreatyny podczas trwania cyklu był na wysokim poziomie. Przyjmowanie kreatyny z białkiem będzie skutecznym sposobem na utrzymanie go.

 

https://www.livestrong.com/article/504296-can-you-take-creatine-protein-powders-together-after-working-out/

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie