Zadaj pytanie

L-KARNITYNA → Działanie • Dawkowanie • Opinie

L KARNITYNA →  Działanie • Dawkowanie • Opinie

 

Sprawdź co specjaliści mówią o poularnym spalaczu tłuszu !!!

1020
0

Jak działa l karnityna

L karnityna to substancja naturalnie produkowana przez organizm człowieka z aminokwasów metioniny i lizyny. Syntezę l-karnityny przeprowadzają nerki, wątroba i mózg. Głównym zadaniem L karnityny jest 

l karnityna efektyumożliwianie spalanie tłuszczu. Miejscem, w którym kwasy tłuszczowe są zamieniane w energię jest mitochondrium komórkowe, w którym zachodzą tlenowe procesy energetyczne. Niestety błona mitochondrialna jest niemożliwa do pokonania dla tłuszczów o długich łańcuchach. I tutaj z pomocą przychodzi l-karnityna, która łączy się z kwasem tłuszczowym i transportuje go do wnętrza mitochondrium.


Acylokarnityna (l-karnityna połączona z kwasem tłuszczowym) przechodzi do środka mitochondrium dzięki aktywności białka zlokalizowanego w błonie mitochondrialnej: translokaza karnityna-acylokarnityna. Dzięki niemu do wnętrza dostaje się acylokarnityna i jednocześnie na zewnątrz transportowana jest wolna l karnityna, która będzie w stanie związać kolejny tłuszcz.

 

L karnityna – jak stosować


Mimo, że l karnityna jest produkowana przez organizm i dodatkowo zawarta jest w naturalnej żywności, wiele czynników związanych z stylem życia może zwiększać zapotrzebowanie na nią. Dotyczy to np. osób na dietach tłuszczowych, ketogenicznych, u których występuje wyższe zapotrzebowanie na l-karnitynę ze względu na dominujące szlaki energetyczne (bazują głównie na tłuszczu). Niedoborem l-karnityny skażone mogą być diety wegetariańskie. Suplementacji l karnityną będą wymagać osoby aktywne fizyczne, szczególnie uprawiające dyscypliny o profilu wytrzymałościowym (np. biegi, pływanie długodystansowe, triatlon).

 

clenburexin


Owszem bogatym źródłem l karnityny jest wołowina, baranina, wieprzowina i ryby (z produktów mięsnych najmniej jest jej w drobiu). Niestety obróbka termiczna tych produktów bardzo uszczupla pulę dostępnej l-karnityny. Jeżeli chodzi o ilość l-karnityny produkowanej samodzielnie przez ustrój to kształtuje się ona na poziomie 10 – 33 mg na dobę. Jeżeli do tego dodamy l-karnitynę czerpaną z pożywienia uzyskamy dopiero około 300 – 350 mg, co może nie pokrywać zapotrzebowania organizmu na tę ważną substancję warunkującą procesy energetyczne. W celu poprawy energetyki wysiłkowej i spoczynkowej warto sięgnąć po produkt L-Carnitine Softgel, który dostarcza l-karnitynę w postaci łatwo absorbowanych żelowych kapsułek.


Zalecana dawka suplementu l karnityny powinna wynosić 200 – 1000 mg. Pamiętajmy, że l karnityna jest zwrotnie odzyskiwana w nerkach, stąd nie ma sensu stosować zbyt wygórowanych jednorazowych dawek rzędu 5000 mg. Porcję L-Carnitine Softgel (1 – 4 kapsułki), ze względu na szybko i łatwo przyswajalną postać, należy przyjmować około 30 minut przed wysiłkiem. Gdy l karnityna suplementowana jest w celach innych niż poprawa energetyki organizmu, należy przyjmować 2-3 razy dziennie porcję (2 kapsułki) L-Carnitine Softgel pół godziny przed posiłkami.

L karnitynę warto także suplementować w celach zdrowotnych oraz jako spalacz tłuszczu.


L karnityna poprawia wytrzymałość, wzmacnia serce i odchudza


L- karnityna wspomagając spalanie tłuszczu w przemianach tlenowych poprawia wydajność energetyczną organizm. Dodatkową porcją l-karnityny powinny także wspomóc się osoby z chorobami nerek, wątroby, schorzeniami układu sercowo – naczyniowego. L-karnityna w organizmie zgromadzona jest głównie w mięśniach szkieletowych i sercu, co wskazuje jak ważna jest ona dla ich prawidłowego funkcjonowania.


L karnityna to najbezpieczniejszy spalacz tłuszczu, po który może sięgać dosłownie każdy bez konieczności konsultowania tego z lekarzem. Pamiętajmy jednak, że warunkiem uzyskania zadowalającego efektu stosowania l-karnityny na poziomie odchudzania jest podejmowanie wysiłku fizycznego. Termogeniki, stanowiące odrębną grupę spalaczy tłuszczu, będą np. nie wskazane dla osób z chorobami układu sercowo – naczyniowego. W przypadku l-karnityny takich obwarowań nie ma. Występują wręcz medyczne wskazania do przyjmowania l-karnityny w celu poprawy funkcjonowania układu krążenia.

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie