Zadaj pytanie

ŻEŃ SZEŃ KOREAŃSKI → Poznaj jego właściwości prozdrowotne

Żeń-szeń jest znany od wieków jako środek na wzmacnianie witalności. 

Sprawdź czym charakteryzuje się jego koreańksa odmiana !!!

114
0

Żeń SzeńŻeń – szeń – substancje aktywne

Żeń – szeń (ginseng, panaks) w tradycyjnej medycynie uznawany był za lek uniwersalny. Jako surowiec leczniczy do dnia dzisiejszego wykorzystywany jest korzeń żeń-szenia oraz korzeń wraz z zielem. Żeń – szeń zawiera związki z grupy saponin triterpenowych o nazwie ginsenozydy (panaksozydy). Ginsesnozydy pobudzają biosyntezę białka i kwasu rybonukleinowego (RNA), dzięki czemu zaangażowane są w procesy anaboliczne i regeneracyjne. Te aktywne substancje żeń – szenia działają stymulująco na możliwości poznawcze człowieka, poprawiają wydolność fizyczną i seksualną, zapobiegają zmęczeniu.
Gisenozydy z żeń-szenia poprawiają dotlenienie organizmu, gdyż zwiększają potencjał hemoglobiny dowiązania atomów tlenu, co przekłada się na większą

wydolność organizmu.

 

Żeń – szeń – właściwości

W żeń – szeniu upatrywano źródło długowieczności, stąd określany był jako „eliksir życia”, „wszechlek”. Żeń – szeń traktowany był prawie jako lek na wszystkie dolegliwości. Wynikało to z podobieństwa korzenia do postaci ludzkiej. Do dziś żeń – szeń uznawany jest za adaptogen, czyli środek normalizujący przemiany w ustroju. Żeń – szeń regulując syntezę prostaglandyn – hormonów tkankowych regulujących wiele procesów fizjologicznych, zwiększa zdolności przystosowawcze ustroju do zmiennych warunków.
Żeń – szeń to źródło przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki, mające znaczący udział w rozwoju wielu współczesnych chorób. Ginsenozydy wykazują działalność przeciwbakteryjną i przeciwwirusową oraz poprawiają odporność. Stosowanie żeń-szenia przyczyniają się także do obniżenia poziomi cukru (glikemii), cholesterolu i trójglicerydów.

 

testoxx

 

Żeń – szeń – jak stosować

Wyciągi z żeń – szenia osłabiają negatywne skutki stresu, przeciwdziałają zmęczeniu. Właściwości żeń – szenia doceniają szczególnie osoby starsze, u których w wyniku przyjmowania wyciągu z żeń- szenia następuje zwiększenie aktywności, poprawa koncentracji. Po żeń- szeń zawarty w suplemencie Herbal Energy chętnie sięgają także osoby aktywne fizycznie, w celu poprawy wydolności, usprawnienia procesów regeneracji powysiłkowej. Produkt ten wzbogacony jest o guaranę, która działa na organizm stymulująco, co jeszcze bardziej zwiększa mobilizację energetyczną organizmu.


Sugerowana dawka ginesozydów to około 10 – 40 mg na dobę. Taka ilość zawarta będzie w 200 – 700 mg ekstraktu z korzenia żeń- szenia o 5% zawartości tych aktywnych związków.


Suplementy i leki bazujące na żeń-szeniu nie są polecane osobom o podwyższonym ciśnieniu, borykającym się z bezsennością, gdyż zbyt duże jego dawki mogą doprowadzić do niebezpiecznych skoków ciśnienia, wystąpienia uczucia niepokoju. Ze względu na wpływ hipoglikemizujący żeń – szenia powinny unikać także osoby chore na cukrzycę.

Oceń treść:
(0 głosów)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie