Zadaj pytanie

jestem szczupła jakie ćwiczenia na wyrzeźbienie ciała

Mam pytanie jestem dziewczyną mam 18 lat ważę 46 kg i mam 155 cm wzrostu . Jestem szczupła, ale nie za chuda. Chce zapytać o ćwiczenia takie które nie bd po nich chudła , lub mięśnie np. łydki nie będą rosnąć na wielkie! . chce wyrzeźbić lekko brzuch , pośladki i nogi. Najbardziej zależy mi na tym aby te ćwiczenia nie groziły mojej wadzie postawy ( skrzywienie piersiowego odcinka kręgosłupa ) chce aby te ćwiczenia były dobre dla kręgosłupa i nie zagrażały mu. Jeszcze mam ostatnie pytanie co do diety co jesc aby nie schudnac przy tych cwiczeniach?
1445
5
dodał odpowiedź 10 września 2014 23:30
Siemka , moim zdaniem sprobuj jakichs aerobow na rzezbe brzucha np 6 weidera , na posladki przysiady , staraj sie miec prosto ulozone plecy a co do diety staraj sie moze wiecej bialka , jakies serki wiejskie I jogurty naturalne ,polecalbym rowniez bieganie ;p Pozdrawiam :)!
dodał odpowiedź 11 września 2014 10:01
Oblicz zapotrzebowanie, pomoże Ci w tym ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=nLTEOEmgYZI . Jeśli uwzględnisz treningi w diecie czyli do ilości kalorii które pozwalają Ci trzymać wagę dodasz tyle kalorii ile spalasz na treingu to nie schudniesz na pewno. Co do treningów to polecam kanak BeFit jest tak kilka super filmików dla kobiet. Na jędrne pośladki, płaski brzuch i co tam sobie kobieta wymarzy. Podaje link do kanału : https://www.youtube.com/channel/UCfPZNKg-dlWMLGW1j8nOtCw . Pozdrawiam
dodał odpowiedź 11 września 2014 18:18
Od siebie dodam pomijająć kwestie diety to napewno nie musisz sie obawiać treningu siłowego tzn na posladki jakis siadow wykrokow itp ponieważ to czy mięsnie urosną czy nie to brecha diety a więć nie masz sie co martwic o duże lydki itd Zalecam oscylować na zerowym lub lekko dodatnim bilansie kalorycznym
dodał odpowiedź 11 września 2014 20:50
Redukcja=dieta z deficytem kalorycznym(300, 500 kcal). Policz zapotrzebowanie kaloryczne i odejmij 300-500 kcal. Makro ustaw sobie 40:40:20. Podziel otrzymane makro na 5-6 równych posiłków. Białko to chude mięsa, wołowina, ryby, jaja. Tłuszcze to olej lniany, oliwa zoliwke, orzechy, żółtka jaj. Węgle to produkty z pełnego zboża, płatki owsiane, ryże, kasze. Rób cardio, ktróe będziesz włączał stopniowo np: 1 tydzień 3x20, drugi 4x30, trzeci 4x35 tak aż do 45 minut. Cardio rób rano, po treningu siłopwym na poziomie 65-80% tętna maksymalnego.
dodał komentarz 11 września 2014 20:50
Ustalenie zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku należy obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, jakie mamy w ciągu dnia. Jak z pewnością już wiecie, kaloria jest to energia którą spalamy nie tylko podczas wysiłku, ale również podczas myślenia, zakupów, spaceru, trawienia posiłku czy nawet odpoczynku! Wszystkie te straty należy pokryć, dostarczając kalorii (energii) z pożywienia. Podstawowym celem odżywiania dla człowieka powinno być: - podtrzymanie podstawowych funkcji życiowych, czyli podstawowa przemiana materii PPM – BMR) - regulację termogenezy (TEF) - zaspokojenie wydatku energetycznego w trakcie aktywności fizycznej (TEA) - oraz pozostałe kalorie, które spalamy podczas standardowych czynności dnia codziennego (NEAT) Wymienione powyżej elementy, składają się na CPM (całkowita przemiana materii). Jak więc powinno wyglądać to w praktyce? CPM = BMR + TEF + TEA + NEAT 1) BMR. – podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (ilość kcal jaką organizm musi otrzymywać, aby podtrzymać podstawowe funkcje życiowe w pozycji leżącej): Dla kobiet: 665.09 + [9.56 x M(kg)] + [1.85 x h(cm)] – [4.67 x W(lata)] Dla Mężczyzn: 66.47 + [13.75 x M(kg)] + [5 x h(cm)] – [6.75 x W(lata)] 2) TEF – termiczny efekt pożywienia: BMR x 0,1 (10%) 3) Obciążenie pracą wykonywaną w ciągu: - Niewielki wysiłek i Średni wysiłek (praca głównie siedząca, bardzo mało ruchu np. praca przy komputerze) zapotrzebowanie podstawowe mnożymy razy 0.3 – (30%). – proponuje korzystać z tej wartości. - Duży wysiłek – zapotrzebowanie podstawowe mnożymy razy 0,5 – (50%). 4) Dla osób ćwiczących - Osoby początkujące = 300 kcal - Średnio zaawansowani i zaawansowani = 400 kcal 5) Aby otrzymać CPM dodajemy poszczególne punkty: 1+2+3+4=… kcal, składające się na całkowite dzienne zapotrzebowanie. Uzyskana wartość kaloryczna jest niezbędna, aby podtrzymywać masę ciała. W zależności od celu diety powinno się ją korygować o odpowiedni współczynnik Trec Nutrition Akademia Instruktorów Sportu S4
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie