Zadaj pytanie

Czy w wieku 16 lat można zacząć przygodę z boksowaniem ? Bez trenera, będąc samoukiem ?

1009
12
dodał odpowiedź 12 września 2014 20:16
Oczywiście, że tak. Polecam zapoznać się z tą stroną, jest na prawdę przydatna na początku przygody z boksem. http://www.treningbokserski.pl/jak-zaczac.html
dodał komentarz 12 września 2014 20:53
A ile można osiągnąć poprzez domowy trening ? Chciałbym zapisać się na jakieś treningi, lecz niestety koszt samego kursu+ dojazd przekracza moje możliwości... Mieszkam kilkanaście km od miasta w którym była by możliwość trenowania, więc na razie pozostaje mi trening na własną rękę.
dodał komentarz 12 września 2014 21:08
Zależy to wszystko od zaangażowania, od treningu i poprawności wykonywania ćwiczeń. Trening w warunkach domowych powinien pomoc Ci zbudować fundamenty pod resztę Twojej przygody z boksowaniem. Ćwicz w warunkach jakie masz, w miarę możliwość zbieraj fundusze i dopiero zapisz się na kurs jak będziesz mógł. Ale taki trening domowy też daje fajne efekty.
dodał komentarz 12 września 2014 21:19
Wielkie dzięki za pomoc :) Mam jeszcze jedno pytanie, już ostatnie. Jak często ćwiczyć na worku (np. co ile dni) i jakie ćwiczenia wykonywać oprócz boksowania? Takie które pomogłyby mi udoskonalić się w tym co robię ?
dodał komentarz 12 września 2014 21:31
Na początku poświęciłbym trochę czasu na naukę chodzenia bokserskiego i właściwą pozycję .Moje ulubione ćwiczenia, które bardzo polecam to walka z cieniem. Trening z workiem. Bieganie na wyrobienie kondycji. Trochę treningów siłowych na zwiększenie siły. Pamiętaj o solidnej rozgrzewce i o rozciąganiu po treningu.
dodał komentarz 12 września 2014 21:40
A czy skakanka też się przyda ? Na wielu treningach, pokazowych lub też nie, które widziałem, zawodnicy poświęcają kilka minut na skakanie, zazwyczaj na koniec treningu...
dodał komentarz 12 września 2014 21:55
Faktycznie zapomniałem o skakance, bardzo dobre ćwiczenia poprawiające skoczność i kordynacje ruchową szczególnie ważną w boksie.
dodał komentarz 13 września 2014 09:17
A czy mógł bym wysłać tobie/Panu filmik z moich "treningów" ? Po to, aby dowiedzieć się co robię nie tak, co jest do poprawy ?
dodał komentarz 13 września 2014 10:26
Nie Panu :P Wrzuć na youtube i prześlij link na e'mail lvv@vp.pl
dodał komentarz 13 września 2014 12:30
Ok, wysłałem.
dodał komentarz 13 września 2014 13:59
Swoje uwagi wysłałem na e'mail, żeby niepotrzebnie nie zaśmiecać portalu.
dodał odpowiedź 13 września 2014 09:56
Możesz próbować, ale bez trenera osiągniesz znacznie mniej - nie chcę Cię demotywować ale taka prawda. Boks to bardzo techniczny sport i trzeba mieć pojęcie o tym jak balansować ciałem, uderzać całym ciężarem ciała. To wszystko to są lata praktyki i powtarzania ciosów. Druga sprawa jest taka, że najwięcej uczysz się w czasie sparingów. Nikt Ci techniki nie dopilnuje tylko trener. Lepiej abyś zapisał się na jakieś zajęcia, bo warto,.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie