Zadaj pytanie
5 października 2014 00:11

Jak zacząć redukcje?

Witam. Mam taki problem. Otóż mam 17 lat i moja waga przekracza 100 kg przy wzroście 186 cm. Chciałbym się dowiedzieć jak mógłbym zrzucić nieco na wadze w możliwie domowych warunkach gdzyż nie mam zbyt możliwości uczęszczania na siłownie. Zależało by mi głownie na jakiś poradach dotyczących diety jak i ćwiczeń. Za wszelką pomoc będę serdecznie wdzięczny. Pozdrawiam Patryk.
90
2
dodał odpowiedź 5 października 2014 00:36
Hejka, wykonuj w domu trening domatora/p90x/,,trening siłowy bez sprzętu" Olivera Lafay'a. Najważniejsza przy redukcji będzie dieta, po 1 oblicz zapotrzebowanie kaloryczne wg wzoru: (24*masa ciala*współczynnik aktywności (1,3mala, 1,5srednia, 1,7duza)), odejmij od wyniku 300-500kcal. Źródla białka: wołowina, kurczak, indyk, ryba, jajka, nabiał (twaróg chudy); tłuszczy: oleje, orzechy, awokado, masła orzechowe, oliwa z oliwek; węglowodanów: ryż, makarony, pieczywo, ziemniaki, płatki owsiane, kasze. Makro: białko 2-2.5g/kmc, tłuszcze 1-1,5g/kmc, węgle 4-6g/kmc. Unikaj słodyczy, fast-foodów, słodzonych napojów (light i zero są ok). Dorzuć cardio po każdym siłowym po ok 30 min, z czasem wydłużaj i dodawaj kolejne sesje cardio w tygodniu. W dni bez treningu możesz dorzucić interwały. Pozdro
dodał odpowiedź 6 października 2014 19:46
Podstawą w redukcji jest dieta z deficytem kalorycznym i trening cardio. Zacznij od policzenia CPM i odejmij stopniowo 500 kcal. Trening cardio wykonuj 5-6 razwy w tygodniu po 40-45 minut.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie