Zadaj pytanie
25 października 2014 13:43

Proszek zasadowy

Witam

Czy wie ktoś może czy proszek zasadowy jest bezpieczny i można go bez problemu pić? Mam problemy z przemianą materii i zaproponowano mi właśnie ten proszek ponoć pomaga.Przez jaki okres trzeba go spożywać? Bo rozumiem że potem na jakiś czas trzeba go odstawić? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi ;)
10833
5

Witaj.


       Warto wiedzieć, że aby organizm prawidłowo funkcjonował niezbędna jest równowaga kwasowo-zasadowa. Niestety błędy w diecie przyczyniają sie do tego, ze równowaga ta jest zaburzona. Stan równowagi osiągamy, kiedy zakres pH wynosi od 7,35-7,45. Większe pH oznacza przewagę składników zasadowych, a mniejsze-przewagę kwaśnych.


      Często organizm jest zakwaszony, do typowych objawów takiego stanu należą: ciemne kręgi pod oczami, bóle głowy, niestrawność, pryszcze i krosty, obniżona odporność, zawroty głowy, nudności, mroczki przed oczami, gorycz lub kwas w ustach, osłabienie fizyczne. Długotrwałe zakwaszenie może sprzyjać rozwojowi chorób takich jak: nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca, osteoporoza, nowotwory, zmiany zwyrodnieniowe stawów, nadwaga. Z zakwaszeniem łącza się także dolegliwości: ogólne zmęczenie, brak koncentracji, zaburzenia snu, napięcia nerwowe, depresje, częste infekcje, zaparcia, łamliwość paznokci i wypadanie włosów.


      Aby uniknąć stanu zakwaszenia warto zwrócić uwagę na to, co jemy. Produkty kwasotwórcze warto łączyć z alkalizującymi. Do pierwszej grupy nalezą m.in. kasza jęczmienna, płatki owsiane, ryże, makarony, mięso, wędliny, jaja, sery, żurawina, cukier i jego przetwory, sztuczne słodziki, biała mąka pszenna i produkty pochodne, kawa,męczarnia herbata, kakao i czekolada, sól, orzechy ziemne, orzechy laskowe i nerkowca, otręby, fruktoza, piwo, do drugiej zaś: warzywa, owoce, zwłaszcza cytryna, kasza jaglana, grzyby, zielona herbata, oliwa z oliwek, migdały, maślanka.
     Pomocny w walce z zakwaszeniem organizmu jest tez proszek zasadowy. W proszku tym znajduje się ponadto selen oraz oligofruktoza. Oligofruktoza jest naturalna substancja balastowa częściowo trawioną, o działaniu prebiotycznym. Pobudza układ pokarmowy do pracy, stymuluje rozwój bifidobakterii w jelicie grubym oraz zwiększa wchłanianie wapnia.
       Oprócz tego, proszek zasadowy jest źródłem takich pierwiastków, jak: wapń, magnez, potas, cynk, miedz, żelazo i molibden.


        Proszek zasadowy, oprócz tego, ze radzi sobie z nadmiarem kwasów w organizmie to także poprawia perystaltykę jelit, łagodzi zgagę, wspomaga odchudzanie, oczyszcza organizm, dodaje sił witalnych.


        Proszek zasadowy sprawdza się także przy nadciśnieniu i chorobach serca. Kwaśne zanieczyszczenia zaburzają krążenie krwi. Krew staje się zbyt gęsta, czerwone krwinki sklejają się. Do narządów nie dociera wystarczająca ilość krwi, co utrudnia ich funkcjonowanie. Gęsta krew zamyka kapilarny, co prowadzi do wysokiego ciśnienia krwi. Zlepione cząsteczki przyklejają się do ścianek tętnic. Utrudnia to przepływ krwi. W ten sposób zaczynają się choroby serca i rozwija miażdżyca. W kwaśnym środowisku dochodzi tez do utlenienia cholesterolu, który zwiększa ryzyko miażdżycy. Obciąża również nadmiernie wątrobę.


       Ciekawy wydaje się być zwłaszcza proszek zasadowy doktora Auera, ponieważ nie zawiera sodu, który nadmiernie obciąża nerki. Dzięki temu nie zostaje zaburzona funkcja wydawnicza nerek, dlatego może on być stosowany nawet przez osoby ze schorzeniami nerek oraz osoby w podeszłym wieku.


        Proszek zasadowy nie jest środkiem odchudzającym w ścisłym tego słowa znaczeniu, eliminuje jednak najczęstsza przyczynę otyłości-nadmiar kwasów. Regularne zażywanie proszku sprawia, że pokarm przechodzi przez jelita w krótszym czasie, a jelito grube zostaje oczyszczone z zalegających w nim resztek.


        Proszek zasadowy stosowany w celu likwidacji złogów kwasów powinien być stosowany przynajmniej trzy miesiące. Taki cykl zaleca się powtarzać dwa, trzy razy w roku w zależności od stanu zakwaszenia organizmu.

dodał odpowiedź 25 października 2014 15:40
Myślę, że jak będziesz go dawkować zgodnie z tym co jest na opakowaniu to jest bezpieczny(wiadomo że jak łykniesz całą puchę to coś może się stać... hehehe). Co do czasu spożywania to na ulotce też powinna być taka informacja. Kto zaproponował Ci też proszek? Czy byłaś u lekarza ze swoim problemem?
dodał komentarz 25 października 2014 22:02
A kto tu myśli o zjedzeniu całej puszki?! :D Proszek zasadowy poleciła mi osoba od was jakiś Norbert M.a ja tylko pytam ponieważ nie znam się na tym.Gdybym miała możliwość pójść do lekarza to bym to zrobiła ale pracuję za granica i nie mam takiej możliwości dlatego zadaję pytania na tej stronie.Pozdrawiam
dodał komentarz 3 listopada 2014 10:12
To spróbuj tego proszku. Zawsze gdzieś jest podana na ulotce lista możliwych skutków ubocznych, które mogą wystąpić podczas suplementacji. Jeśli jakikolwiek wystąpi to po prostu odstaw suplement :)
dodał odpowiedź 26 października 2014 07:14
Proszek Zasadowy zawiera specjalnie dobrane składniki mineralne, które pomagają w pozbyciu się nadmiaru kwasów i w regulacji procesów metabolicznych. Właściwe proporcje wapnia i magnezu oraz forma rozpuszczalnego proszku gwarantują prawidłowe przyswajanie. Na ulotce jest wszystko napisane, dawkowanie nie wiecej niż 8gram na dzien. Proces odkwaszania organizmu jest długotrwały więc należy stosować proszek 2-3miesiace. Poprostu dodajesz ponad lyzeczke dziennie do herbaty, czy wody i pijesz to wszystko. Przed zastosowaniem możesz sprawdzić czy twój organizm jest zakwaszony poprzez zastosowanie pasków ph chociaż mi pokazały ze nie mam zakwaszonego organizmu a jednak proszek mi pomógł.
dodał komentarz 26 października 2014 09:56
dzięki wielkie za odpowiedzi :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie