Zadaj pytanie

Trening cardio w domu

Jak mam robić trening cardio w domu i czy moge do cardio zaliczyć spacerowanie jak chodze z kolegami lub z psem na spacer???
674
5
dodał odpowiedź 26 listopada 2014 20:28
Witaj, Oczywiście, że możesz uznać za cardio spacery. Jednak musisz wiedzieć i starać się, aby były to spacery ciągłe i nie przerwane : 30-45minut. Możesz także wykonywać inne formy : bieganie,skakanka lub jazda na rowerze. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 26 listopada 2014 20:46
Do diety i treningu siłowego należy dodać trening trening tlenowy: cardio lub aerobowy np. bieganie, jazda na rowerze czy orbitrek. Wysiłek tlenowy powinien trwać od 30 do 60 minut(cardio do 45 minut, aeroby do 60 minut. Aeroby charakteryzują się zakresem 65% tętna maksymalnego(tętno maksymalne to 220 - (minus) wiek), zaś cardio około 80%. Można zacząć od 3 treningów tygodniowo po 30 minut. Wraz z postępami redukcji tkanki tłuszczowej należy zwiększać ilość lub długość treningu. Staraj się przede wszystkim zachować wysokie tętno, każdą aktywność możesz zaliczyć jako trening tlenowy, dobrą opcją byłby szybki chód. Trening tlenowy możesz robić w domu na skakance czy wchodząc i schodząc na schodach lub na jakimś stopniu.
dodał odpowiedź 26 listopada 2014 22:48
Siemanko, jako cardio w domu najlepszym rozwiązaniem będzie bieganie. Oczywiście że możesz do cardio zaliczyć spacery. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 26 listopada 2014 23:42
Hejka, szybkie spacery, bieganie, rower, staraj się trzymać tętno na poziomie ok 70% tętna max. Pozdro
dodał odpowiedź 1 grudnia 2014 21:25
bieganie po 20-30 minut :)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie