Zadaj pytanie
2 grudnia 2014 18:13

Jaki wpływ na nerki ma kreatyna,bcca i białko ???

CZY KREATYNA BCCA BIAŁKO MAJĄ NEGATYWNY WPŁYW NA NERKI ?
JEŚLI TAK TO JAK TEMU ZAPOBIEC ?
3817
5
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 18:38
Kreatyny nadmiar wydalany jest wraz z moczem jednak ilosci nie powinny spowodować nadmiernego obciażenia nerek. Białko owszem nadmiar możes powodować nadmierne obciążenie nerek
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 18:53
Witam. Kreatyna w zalecanych dawkach na pewno nie zaszkodzi naszym nerkom, możesz być spokojny. Warto jednak przy stosowaniu kreatyny przywiązać uwagę do uzupełniania płyny. BCAA również jest bezpiecznym suplementem. Natomiast jeżeli chodzi o nadmiar białka to zdecydowanie musisz na to uważać. Nie tyle co obciąża nam dość znacząco nerki to do tego zakwasza nasz organizm. Dlatego przy trochę zwiększonej ilości białka warto wzbogacić swoją dietę w większą ilość warzyw, które mają działania alkaliczne (zasadowe, odkwaszające). Tak więc, każdy suplement brany z głową nie zaszkodzi, nadmiar - owszem. Więc musimy pamiętać, że nazwa suplement nie wzięła się znikąd i powinny one stanowić tylko i wyłącznie uzupełnienie naszej diety a nie stanowić bazę. W razie pytań - pisz. Pozdrawiam serdecznie :)
dodał komentarz 3 grudnia 2014 10:45
Przed chwilą natknąłem się na pewien materiał z Rozmów w toku z TVN-u, w którym poruszany jest ten temat.. Jeżeli również to oglądałeś i stąd to pytanie to nie daj się ogłupić... Takiego kitu jaki tam wciskali już dawno nie słyszałem. Traktuj tą stację jak i programy na nie j gdzie poruszane są podobne tematy z wielkim przymrużeniem oka. Pozdrawiam raz jeszcze :)
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 19:37
Siemanko, jeśli kreatynę,bcaa oraz białko będziesz przyjmował zgodnie z zaleceniami producenta to nic Ci nie będzie. Jeśli jednak przesadzisz z białkiem to może to wywołać negatywne skutki nie tyle co na nerkach ale co na organizmie. Zbyt duża ilość przyjmowania białka nie tylko ( odżywki białkowej) ale i mięs, białek jaj może zakwaszać nasz organizm. Dlatego żeby temu zapobiec warto włączyć w swoją dietę o warzywa, ziemniaki. Są to produkty które odkwaszają nasz organizm. Pozdrawiam ;)
dodał odpowiedź 2 grudnia 2014 21:01
Suplementy przyjmowane zgodnie z zaleceniami producenta są jak najbardziej bezpieczne.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie