Zadaj pytanie

Dzialanie witaminy b12, jak wplywa na miesnie i organizm?

Witam, Panie Michale chcialbym dowiedziec sie czy witamina b12 ma znaczacy wplyw na budowanie miesni po przez swoje wlasciwosci czy jest to mit?
7819
9

Witaj,

     

       Witamina B12 jest niezbędna obok kwasu foliowego do tworzenia krwinek białych i czerwonych. Wraz z kwasem foliowym bierze udział w syntezie DNA, aminokwasów i białek szpiku. Oprócz tego, witamina ta odgrywa znaczącą rolę wprzemianie węglowodanów i tłuszczów oraz w procesie przenoszenia i syntezie grup metylowych.

      Witamina B12 konieczna jest do prawidłowej czynności układu nerwowego i przewodu pokarmowego.

       Niedobór tej witaminy wywołuje zahamowanie dojrzewania i rozmnażania się komórek, zwłaszcza krwinek czerwonych. Może to być przyczyną powstania niedokrwistości złośliwej, zaniku błony przewodu pokarmowego, zmian zwyrodnieniowych rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych. Zwyrodnienia w obwodowym i ośrodkowym układzie nerwowym spowodowane są zaburzoną syntezą choliny, wchodzącej w skład fosfolipidów budujących osłonki mielinowe nerwów.

       Głównym źródłem witaminy B12 są wątroba i nerki. W mniejszych ilościach występuje w mięsie, w mleku i jego przetworach, w żółtkach jaj. Nie ma jej natomiast w owocach i warzywach oraz produktach zbożowych. W niewielkich ilościach jest wytwarzana przez florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym.

dodał odpowiedź 14 listopada 2013 21:44
zdecydowanie lepsze przyswjanie białka oraz lepsze samopoczucie i szybsza regeneracja , bynajmniej u mnie .
dodał komentarz 14 listopada 2013 21:45
Ja cos czytalem ze jakas w zastrzykach cos?
dodał odpowiedź 14 listopada 2013 21:48
no w zastrzykach jest lepsza przyswajalność , ale nie można z tym też przesadzać , myślę że lekarz ogólny dużo Ci na ten temat powie . pozdrawiam
dodał odpowiedź 14 listopada 2013 21:52
prowadzi do wzrostu poziomu testosteronu,witamina b12 uczestniczy rowniez w prosecie syntezy bialek
dodał odpowiedź 14 listopada 2013 22:00
Przyjmowanie b12 w zastrzykach ma wpływ na mięśnie ale mogą pojawiać się pryszcze. Poza tym to są bardzo bolesne iniekcje
dodał odpowiedź 14 listopada 2013 22:00
Przyjmowanie b12 w zastrzykach ma wpływ na mięśnie ale mogą pojawiać się pryszcze. Poza tym to są bardzo bolesne iniekcje
dodał odpowiedź 15 listopada 2013 10:28
no to na razie zacznę od normalniej formy czyli jakieś tabletki coś :)
dodał odpowiedź 17 listopada 2013 00:35
Przyspiesza synteze białek, zwiększa pracę czerwonych krwinek.
dodał odpowiedź 17 listopada 2013 22:30
Witamina B12 bierze udział w produkcji krwi, poprawia pamięć i poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, a także zapobiega anemii. Znajdziemy ją w rybach, jajach, produktach mlecznych
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie