Zadaj pytanie
4 stycznia 2015 00:40

Czy dobrym rozwiązaniem jest kręcenie cardio przy budowaniu masy ?

W diecie na masie strasznie oblewa mi brzuch i od pewnego czasu zastanawiam się czy kręcić może cardio przy dodatnim bilansie kalorycznym (+500kcal) ? Jest to dobrym rozwiązaniem ?
791
11
dodał odpowiedź 4 stycznia 2015 09:43
Siemanko, jak Cię zalewa to obetnij kcal lub dodaj trening cardio.
dodał odpowiedź 4 stycznia 2015 10:48
Treningi cardio dla natrualnych są złym pomyślem, organizm dostaje sprzeczne sygnały, tu chcesz budować masę, tu biegasz więc ta masa wtedy nie jest dla organizmu dobra więc będzie chciał się jej pozbyć, dlatego obetnij kcal lub jakieś interwały (nie długie)
dodał komentarz 4 stycznia 2015 11:11
sorry Filipie ale trening cardio na masie jest dobry. Nawet Michał Karmowski to mówi. Dzięki treningu cardio na masie przyswoisz więcej jedzenia i masa będzie lepsza jakościowo. I po względem zdrowotnym poleca się cardio na masie.
dodał komentarz 4 stycznia 2015 13:14
nie mogę się zgodzić niestety, nie żyjemy od wczoraj tylko kilka tysięcy lat i jeżeli dźwigasz ciężary organizm wie, że musi budować mięśnie bo będzie musiał dalej dźwigać ciężary, przecież nie wie, że budujesz swoją sylwetkę bo tak Ci się podoba, jeżeli systematycznie będziesz robił cardio średniej aktywności np więcej niź 30 minut dziennie, organizm będzie dostawał sprzeczny sygnał, jego masa mięśniowa będzie mu w tym przeszkadzać więc będzie chciał się jej pozbyć, dlatego do redukowania tłuszczu polecam ujemny bilans kaloryczny, zwykła dzienna aktywność i ewnetualnie interwały 10 min w zupełności wystarczy, pozdraiwam
dodał komentarz 4 stycznia 2015 13:46
za budowanie masy mięśniowej odpowiada głównie dieta. Masz tutaj filmik Michała Karmowskiego. Ja wykonuje cardio po każdy treningu siłowym i jestem zadowolony z efektów. https://www.youtube.com/watch?v=4HFWlHbbaUo
dodał komentarz 4 stycznia 2015 13:48
i zauważ że teraz każdy kulturysta który jest na masie wykonuje trening cardio 20-30 minut po treningu lub na czczo, i każdy z nich jest zadowolony z rezultatów.
dodał komentarz 4 stycznia 2015 14:56
ludzie nie rozumieją, że nie powninni wzorować się na 110kg kulturystach ćwicząc amatorsko...
dodał komentarz 4 stycznia 2015 15:27
ja się wzoruje na nich i jakoś dobrze mi wychodzi to. I np podopieczni Michała też na tym dobrze wychodzą więc. sory ale będę się słuchał rad Michała czy Tomka Papaja bo lepiej na tym wychodze.
dodał komentarz 6 stycznia 2015 22:37
Wg twoich wpisów Karmowski czy Lech popełniają wielki błąd kręcąc cardio na masie.
dodał komentarz 7 stycznia 2015 15:35
zaznaczyłem, że jest różnica między mną, naturalnym, amatorsko budującym swoje ciało 83 kg kolesiem a nimi, czytaj ze zrozumieniem
dodał odpowiedź 4 stycznia 2015 18:58
możesz robić 2-3 razy cardio w tygodniu. Dotlenisz swoje mięśnie przy okazji.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie