Zadaj pytanie

Antybiotyk a trening siłowy?

Witam.mam pytanie czy jak zażywam antybiotyk to czy mogę trenować na siłowni i brać suplementy.
8363
3

Witaj,

     

       W przypadku stosowania antybiotyków wszelki trening jest nie wskazany. Nawet tydzień-dwa tygodnie po zakończeniu antybiotykoterapii zaleca się tylko umiarkowaną aktywność fizyczną. Infekcja bakteryjna oznacza, że organizm jest osłabiony.  Przyjmowanie antybiotyki zawsze oznacza zniszczenie (oprócz tych chorobotwórczych) także wielu pożytecznych bakterii w organizmie (naturalna flora). Mamy więc już podwójne osłabienie organizmu, pamiętaj, że trening powoduje również zmęczenie oraz Koniecznosć regeneracji organizmu. Z badań naukowych wynika, że „po intensywnym treningu obniża się skuteczność komórek NK (Natural Killer - naturalni zabójcy), makrofagów (pochłaniają i niszczą szereg rodzajów substancji w ludzkim organizmie) i neutrofilów (komórek układu odpornościowego).

          W przypadku wielu chorób infekcja wiąże się z podniesieniem temperatury ciała (jest to jedna z reakcji obronnych organizmu). W badaniach naukowych udowodniono, że podniesienie się temperatury ciała stanowi stres dla organizmu. Podniesiona temperatura ciała plus intensywne ćwiczenia mogą prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych. Wg badań J. Górskiego w „Fizjologii wysiłku i treningu fizycznego": „Wzrost temperatury wewnętrznej o 1 stopień celsjusza oznacza wzrost częstości skurczów serca o 9 uderzeń na minutę i zmniejszenie objętości wyrzutowej serca o ok. 11 ml”.
         Przyjmowanie antybiotyków jest działaniem, które może okazać się szkodliwe, zwłaszcza jeśli często i stosujemy tę formę leczenia. Niestety wiele chorób można zwalczyć tylko antybiotykoterapią. Jak już wspomniano, wiadomo, że przyjmowanie antybiotyków wyniszcza nie tylko szkodliwe drobnoustroje, ale także dobre bakterie z przewodu pokarmowego. Antybiotyki zaburzają naturalną florę bakteryjną naszego organizmu, dlatego, aby przyjmowanie tych leków było bezpieczniejsze, powinniśmy w trakcie terapii, zażywać preparaty osłonowe-probiotyki. Probiotyki chronią nas przez infekcjami bakteryjnymi i odbudowują naturalne środowisko bakteryjne. Jeśli decydujesz się na zakup probiotyku, koniecznie zachowaj odstęp między jego spożyciem a przyjęciem dawki antybiotyku.

         Na koniec jeszcze jedna uwaga, po przerwie wywołanej chorobą i przyjmowaniem antybiotyku zaleca się stopniowy powrót do obciążeń treningowych. Pamiętaj, że tak naprawdę organizm po skończonej chorobie ,,potrzebuje" jeszcze trochę czasu na odbudowanie wszystkich rezerw.

dodał odpowiedź 23 stycznia 2015 18:28
lepiej poczekaj, możliwe że choroba będzie dłużej się przeciągać, lepiej dobrze odpocznij i startuj
dodał odpowiedź 23 stycznia 2015 23:02
Zregeneruj się.
dodał odpowiedź 23 stycznia 2015 23:04
Jak jesteś chory to wypoczywaj i nie obciążaj dodatkowo organizmu. Co się dzieje, że bierzesz antybiotyk?
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie