Zadaj pytanie

Suplementacja - czy za wcześnie?

Cześć.
Krótko i na temat - Czy mając 17 lat mogę w ogóle zażywać jakieś odżywki/suplementy czy jest to za wczesny okres? Czy w tym wieku jest to nie zdrowe? Głównie chodzi mi o BCCA i czegoś na masę. Czy wystarczy po prostu zażywać w odpowiednich porcjach? Jeżeli tak, to jaki specyfik na przyrost masy mięśniowej oraz BCCA najbardziej polecacie? Chodzi mi tutaj o jakoś i gwarancję.
Pozdrawiam.
549
6
dodał odpowiedź 4 lutego 2015 18:39
jakość* :)
dodał odpowiedź 5 lutego 2015 08:14
W twoim wypadku to dieta powinna być dopracowana i to ona powoduje wzrost masy mięśniowej. Jako uzupełnienie diety możesz spokojnie brać bcaa czy inne suplementy. Zobacz te od trecka na ich stronie internetowej.
dodał odpowiedź 5 lutego 2015 18:57
Specyfik na przyrost masy to dieta z nadwyżka kaloryczna ewentualnie uzupelniane poprzez odzywke białkową w razie braków, BCAA możesz brać okolo treningowo
dodał odpowiedź 6 lutego 2015 17:40
tak bez problemu jest to zdrowe. Ale za budowanie masy głównie wpływa dieta z nadwyżką kaloryczną.
dodał odpowiedź 8 lutego 2015 22:16
Najpierw diete sobie ułóż a potem pomyśl na suplami
dodał odpowiedź 18 lutego 2015 10:44
zrób dietę plan dobry a potem suplementy
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie