Zadaj pytanie
6 marca 2015 20:36

Czy podczas praca w upalne dni spalam również kalorie?

Witam

hmm nie wiem do jakiej kategorii dodać to pytanko...
Pracuję w warunkach gdzie temperatura w lecie sięga nawet 50st. czy jeżeli mam stojącą pracę ale pocę się to spalam również kalorie? Czy po prostu tylko się odwadniam ?
2160
4
dodał odpowiedź 6 marca 2015 20:45
Witaj, Każda czynność ludzka spala kalorie, czy to siedzenie czy to stanie. Jednak temperatura wpływa znacząco na przyśpieszenie spalania kalorii, jednak nie są to nie wiadome jakie ilości. Podniesiona temperatura ciała wprowadza pewne mechanizmy w ciele, przez które naturalnie zużywamy więcej kalorii. Jednak większość tego to są minerały i woda, które wydostają się po przez pot w celu ochłodzenia organizmu. Staraj się pić dużoo wody. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 6 marca 2015 20:47
w jakimś stopniu są to kalorie ale w znacznej ilości jest to woda.
dodał odpowiedź 6 marca 2015 21:53
Nie, pocenie samo w sobie nie spala kalorii. Większe znaczenie ma rytm serca z jakim pracujesz.
dodał odpowiedź 7 marca 2015 01:01
Hejka, jeśli jest to praca fizyczna to jakieś kalorie dodatkowe spalisz, ale sama temperatura nie sprawi, że spalą się kalorie (w nieznacznym stopniu może na to wpłynąć-zimno=więcej kalorii). Poprzez pocenia wydalasz dużo wody, są to kilogramy, które i tak uzupełnisz, nie sugeruj się tym. Pozdro
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie