Zadaj pytanie
12 marca 2015 22:09

Zaprawy w wojsku ?

Witam
Codziennie rano wstaję o 5:30, od razu po pobudce biegnę dystans około 3km szybkim tempem, zajmuje mi maksymalnie 15minut. Moje pytanie brzmi - Czy taka poranna aktywność odbija się jakoś negatywnie na masie mięśniowej, jeżeli tak to jak sobie dopomóc dietką lub suplementami ?
Pozdrawiam Radosław
762
5

Jeżeli oprócz biegania wykonujesz ćwiczenia na siłowni „na masę”  to taka krótka aktywność fizyczna nie powinna wpłynąć negatywnie na rozwój Twojej masy mięśniowej. Bieganie poranne, szczególnie jak piszesz „szybkim” tempem powodować będzie głównie spalanie węglowodanów, więc pamiętaj, żeby uzupełnić ich poziom po zakończonym treningu. 

dodał odpowiedź 12 marca 2015 22:25
Takie bieganie raczej nie powinno zaszkodzić gdy to nie trwa powyżej 30 minut a to jest tak jak dyby granica. Pozdrawiam
dodał odpowiedź 13 marca 2015 10:25
Witaj, Dietę to powinieneś mieć cały czas. Co do cardio, to staraj się nie wykonywać takiego treningu na czczo (chodzi mi o wysoką intensywność), lepszym rozwiązaniem jest niska intensywność i w mniejszym stopniu odbija się to na masie mięśniowej. Lepszym wyjściem robienie takiego treningu będzie w po posiłku (np.2,5h po) ale nie na czczo. Pozdrawiam
dodał komentarz 17 marca 2015 21:10
Nie zrozumiałeś pytania
dodał komentarz 17 marca 2015 21:14
Zapytałeś czy wpływa to negatywnie na mięśnie, więc odpowiedziałem co możesz zrobić z pożywieniem lub zmianą treningu, tak aby nie było zastrzeżeń co do spadków masy mięśniowej :)
dodał odpowiedź 30 kwietnia 2015 08:42
Jeśli nie biegasz dłużej niż 20 minut naczczo to nie musisz martwić się o spadki masy, jeśli masz dietę z nadwyzką kalorii oczywiście.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie