Zadaj pytanie
20 marca 2015 15:43

Jak pozbyć się nadmiernie rozbudowanych mięśni łydek?

Od pół roku prowadzę bardzo aktywny tryb życia. Aktywność fizyczna towarzyszy mi codziennie - biegam, ćwiczę z hantlami, uczęszczam na step i zumbę. Zauważyłam, że podczas biegania na bieżni mięśnie łydek często mnie "bolały", po czym nigdy nie rozciągałam się po skończeniu ćwiczeń. Ostatnio zaobserwowałam, że mięśnie BARDZO mi się rozrosły. Jako, że mam szczupłe nogi wgląda to nieproporcjonalnie. Co robić? Jak wysmuklić nogę i pozbyć się rozrośniętych mięśni?
3152
10
dodał odpowiedź 20 marca 2015 16:39
hmm myślę że redukcja coś tu pomoże.
dodał komentarz 20 marca 2015 17:02
dzięki :) a rozciąganie może coś dać? czy wręcz przeciwnie?
dodał komentarz 20 marca 2015 17:41
hmm nie sadzę by rozciąganie coś dało. musisz po prostu spalić nabyte mięśnie
dodał odpowiedź 20 marca 2015 19:07
Witaj, Spalić akurat mięśnie z łydek, graniczy z cudem. Dlaczego? Skąd wiemy, że jeśli będziemy palić mięśnie przez złą zbilansowaną dietę organizm zacznie palić najpierw łydki a nie np. ręce. To ja bym proponował coś innego. Jeśli łydki nie są proporcjonalne do góry nóg, troszkę poprawić estetykę górnych partii nóg. Tutaj mogą być przysiady,wykroki czy inne tego typy ćwiczenia na nogi. Oczywiście, redukcja również może pomóc jednak nie spali ona mięśni tylko tłuszcz (przy odpowiednim odżywianiu).Pozdrawiam :)
dodał komentarz 21 marca 2015 23:31
czyli ujemny bilans diety według Ciebie nic nie da? dzięki za odpowiedź :)
dodał komentarz 21 marca 2015 23:53
Razem z odpowiednim treningiem spali zbędną tkankę tłuszczową, co może w jakimś % pomniejszyć łydkę . A narażanie organizmu na bardzo duży deficyt, żeby tylko spalić mięśnie jest praktycznie bardzo złym wyborem nie tylko dla tego, że będziemy się źle czuć ale i także możliwe zmiany metaboliczne organizmu. Pozdrawiam :)
dodał komentarz 22 marca 2015 07:29
A jak z rozciąganiem łydki? Da sie w ten sposob cos dzialac czy raczej unikać?
dodał komentarz 22 marca 2015 11:42
Rozciąganie pozwoli ukształtować równomiernie mięśnie, zatem jeśli są one w jakimś stopniu w jakiejś części większe to pozwoli to na równomierne ukształotwanie łydek. Pozdrawiam
dodał komentarz 22 marca 2015 17:09
Dzięki wielkie za feedback :) Pozdrawiam :)
dodał odpowiedź 30 kwietnia 2015 08:14
Skoro są to mięśnie, nie tłuszcz bardzo trudno będzie Ci je spalić. Budowa nóg często zależy od genów. Są dziewczyny które ćwiczą na siłowni z ciężarem a mimo to mają chude, wyrzeźbione nogi, a inne mogą nawet nie ćwiczyć i mają masywne.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie