Zadaj pytanie

Co jest nie tak w tych ćwiczeniach?

Dziś wychodząc z sali byłem poirytowany i zrezygnowany. Robiłem dziś klatkę i barki. Barki mało co mi nie eksplodowały natomiast klatka... NIC ! Nic nie czuję ćwicząc żadnego wyczucia (palenie mięśni to może przesada) kompletnie nie czuję że chodzi. Wyciskając płasko sztangę omachałem się jak głupi i co? Nic. Klatka jak flak tak flak. Wyciskanie sztangielek płasko też nic. Dopiero rozpiętki coś ruszyły brzegi. Masakra.Chyba robię coś źle technicznie no bo co innego? Co dziwne czuję że pracują mi mocno ramiona. Co może być tego przyczyną?
Klatkę dobrze czuję robiąc to:
http://www.youtube.com/watch?v=Bx_eBIk1H2E
potężna pompa. Poza tym przy pompkach dobrze czuję pracę. Stąd drugie pytanie. Czytałem że pompkami masy klatki się nie zrobi, czy to prawda?
błagam o pomoc może jakiś zamiennik dla sztangi?
Ps: wiem że jest to chaotycznie napisane ale spróbujcie rozumieć.
POZDRO !
597
12
dodał odpowiedź 25 listopada 2013 17:53
Zamiast sztangi używaj sztangielek, dużo lepiej można wyczuć pracę klatki, przynajmniej jak dla mnie. Poza tym ja na Twoim miejscu zaczynałbym trening od klatki, jest to większa partia od barków. Pozdrawiam!
dodał odpowiedź 25 listopada 2013 17:57
Tak robię. Zaczynam od klatki. Ale chodzi mi raczej o to czy czuć pracę klaty i może na jakim ruchu się skupić (wypychającym czy może ściskającym klatkę). Cholibka nie wiem jak to wytłumaczyć.
dodał komentarz 25 listopada 2013 18:13
Ściągasz łopatki przy wyciskaniu? To jest bardzo ważne, ja gdy nie ściągnę, słabo odczuwam klatkę.
dodał odpowiedź 25 listopada 2013 18:26
Jak najbardziej musisz ściągać łopatki do siebie i nie prostuj ramion do końca. Powinno pomóc.
dodał komentarz 25 listopada 2013 18:56
zgadza się a do tego jak w ruchu koncentrycznym dłonie ze sztangielkami skierujesz do wewnątrz czyli bliżej siebie powinieneś jeszcze bardziej poczuć spięcie mięśnia.
dodał odpowiedź 25 listopada 2013 18:29
Co do pompek to masę idzie zrobić, tylko w pewnym momencie trzeba się przenieść na ciężary bo musisz cały czas zwiększać obciążenie.
dodał komentarz 25 listopada 2013 21:25
Zawsze łańcuchy można dołożyć :D
dodał odpowiedź 25 listopada 2013 18:34
I to chyba w łopatkach jest pies pogrzebany. Bo wydaje mi się że mam wade postawy -barki wychodzą do przodu i ciężko jest mi je utrzymaćbo mi zwyczajnie wychodzą :/ Czy nie zaszkodzi jeśli partner będzie je trzymał we właściwej pozycji?
dodał komentarz 25 listopada 2013 18:38
Po prostu jak ćwiczysz to wypnij klatę jak najmocniej, partner tu Ci nic nie da.
dodał odpowiedź 25 listopada 2013 18:54
musisz starać się i pracować nad barkami jak mówisz że odstają prostuj się, jak kolega niżej napisał mięśnie potrzebują cały czas nowego bodźca by efektywność była większa.
dodał odpowiedź 25 listopada 2013 21:26
Wszystko zależy od diety jeżeli chodzi o masę mięśnia. Poczytaj artykuły na temat prawidłowego wykonywania ćwiczeń na klatkę, skup się na technice, potem na ciężarze.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie