Zadaj pytanie

Zamienniki dla przysiadów i martwego ciągu

Witam, mam problem z kolanem. Nie stwierdzono żadnej konkretnej dolegliwości, ale pobolewa mnie przy większej intensywności fizycznej i przez to chciałbym ograniczyć takie ćwiczenia jak martwy ciąg i przysiady ze sztangą. Jakie ćwiczenia polecalibyście zamiast nich?
1486
6
dodał odpowiedź 20 kwietnia 2015 15:29
A jaki ból w kolanie? Ostry, w którym miejscu? Jeśli taki "ogólny" i w zasadzie nie wiadomo gdzie - witaj w klubie: masz przemęczone czworogłowe ud i dlatego kolano boli - wtedy raczej daj mięśniom nóg odpocząć.
dodał komentarz 20 kwietnia 2015 16:00
mam wrażenie że ból pochodzi gdzieś bardziej z wewnątrz/środka kolana
dodał odpowiedź 20 kwietnia 2015 19:24
Siemanko, martwego ciągu jak dla mnie nie można zamienić. Poprostu wykonuj inne ćwiczenia takie jak: wiosłowanie, podciąganie, wiosłowanie jednorącz itp. Tak samo jak przysiady wykonuj po prostu inne ćwiczenia a przysiady omijaj.
dodał komentarz 21 kwietnia 2015 15:16
tak zapomniałem o tym ćwiczeniu. Dzięki za poprawkę ;)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie