Zadaj pytanie
20 kwietnia 2015 21:51

Czy nauka sztuk walki w domu ma sens?

Czy nauka sztuk walki w domu ma sens? Czy ktokolwiek się kiedyś czegoś nauczył? z góry dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam
13872
5

Chyba nikt nigdy nie nauczył się sztuk walki z telewizji i nikt nie nauczył się walczyć, ogladając filmy na Youtube. Najlepszą opcją jest zapisanie się do klubu np. muay thai czy kick boxingu. Tam są odpowiednio wykwalifikowani trenerzy, którzy pokażą Wam, jak trenować. Mają ogromną wiedzę do przekazania, której nie sposób przekazać ani przyswoić przez pojedynczy film.
Nie wszyscy mieszkają w dużych miastach i mają dobry dostęp do klubów sztuk walki. Przy większych trudnościach warto chociaż 2-3 razy w tygodniu wybrać się do klubu. Tam trener pokaże podstawy sztuk walki, a w domu można to poprawiać i "szlifować".

dodał odpowiedź 21 kwietnia 2015 09:21
Nie. W domu możesz zrobić siłę, kondycję i wytrzymałość. Ale sztuki walki w domu są niewskazane, bo wyrobisz sobie złe nawyki, a instruktorze na yt również mają błędy.
dodał odpowiedź 21 kwietnia 2015 09:46
Cześć, może jakiś sens ma... Ale znikomy. Jak się uczyć to się uczyć poprawnie wyprowadzać ciosy, trzymać garde, ważna też jest postawa a sama walka z cieniem tego Tobie nie da. Pod okiem trenera i sparingów na pewno będą lepsze efefekty.
dodał odpowiedź 21 kwietnia 2015 22:16
tak ma sens. jeśli masz tylko worek, rękawice, i zapał do treningu czemu nie. ogladaj filmiki z trec. strefa sztuk walki tam idzie się nauczyć techniki poszczególnych ciosów.
dodał odpowiedź 5 maja 2015 23:56
Najlepiej idź na jakieś sztuki walki u siebie w mieście. Sam to się nie nauczysz, a do tego złapiesz złą technikę. Trenera internet Ci nie zastąpi, bo tak to nawet nie będziesz wiedział co robisz źle.
dodał odpowiedź 19 czerwca 2015 16:49
Zadam Ci pytanie. Czy życie ma sens ? Skoro i tak umrę to czy warto żyć ? - Zadajesz bardzo podobne pytanie. Wszystko co robisz ma jakiś sens (nie zawsze musisz to rozumieć ). Ćwicząc samemu zaczynasz nabierać pewności siebie (widzisz po pewnym czasie swoje pierwsze efekty pracy) - Stajesz się bardziej zawzięty, wytrwały i zdyscyplinowany. Wiesz, że twoja praca nie idzie na marne. W sztukach walki dyscyplina jest bardzo ważna - nabierasz jej po przez setki godzin treningów : sam na sam. (choć byś ćwiczył na sali z innym to i tak zadanie domowe zostaje) Nic bardziej nie uczy jak trenowanie samego siebie. Uczysz się na błędach. Okej, przejdę dalej ...., Jedyną rzeczą jaką możesz zepsuć (trenując samego siebie) to technika wykonywania poszczególny ciosów/ruchów. - A technika jest jak fundamenty domu im trwalsze tym lesze. Jak zbudujesz je źle to później praktycznie trudno je naprawić. Mniej to na uwadze ćwicząc. Staraj się odwzorowywać/wykonywać jak najdokładniej techniki ciosów i ruchów. I tak warto uczyć się samemu "sztuka walki". ( przykładem może być nauczanie języka angielskiego w szkole - jeśli w domu nie będziesz pracował nad nauką (wymową itd) to w szkole nauczysz się tylko pisać sprawdziany, a mówić się nie nauczysz) Pozdrawiam (oddaj głos jak pomogłem)
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie