Zadaj pytanie

co zrobić z oponka na brzuchu u 18 dziewczyny?

Witam :) chciałam zapytać o mój brzuch .. Jest wystający tzw oponka.. Niby nogi, ręce mam szczupłe (wszyscy są zachwyceni moimi szczupłymi nogami mówią wręcz patyczki) jednak mój brzuch jest wystają z oponka .. Nie wiem czy to pomoże ale gdy sie polozylam to siostra zauważyła ze mam mega wystające żebra .. Nie wiem czy jest to z czymś związane .. Waze 50"kg 18 lat.
525
6
dodał odpowiedź 6 maja 2015 22:44
Nie wiem ile masz wzrostu ale 50kg to jest nie duża waga, oraz taka uwaga że nie wieżę aby tłuszczu przybywało ci tylko i wyłącznie na brzuchu a reszta jak to powiedziałaś ''patyczki''. Do tego te ''mega wystające żebra, nie wiem jak to ująć ale wygląda to tak że brzuch ci się wtedy zapada i widać ci przez to żebra które są poziom wyżej jak brzuch, moim zdaniem jest to oznaka dość szczupłej sylwetki.Nie jestem w stanie uwierzyć że masz ''oponkę'', może wystarczy popracować nad brzuchem, tak zwane rzeźbienie?
dodał komentarz 6 maja 2015 23:28
Zgadzam się w 100% może to tylko tobie wydaje się że masz oponkę. Poproś kilka osób o ocenę np przyjaciółkę siostrę czy rodzica. Morze z twoją sylwetką jest wszystko ale tobie wydaje się że brzuch ci wystaje. Ewentualnie możesz mieć wzdęcia od nadmiaru błonnika, nabiału czy skrobi.
dodał odpowiedź 7 maja 2015 21:19
Dziękuje bardzo za podpowiedz :) jestem naprawde bardzo wdzięczna! :)
dodał odpowiedź 8 maja 2015 09:00
Obliczasz zapotrzebowanie kaloryczne, na początek odcinasz 300 kcal (jak waga spada to odcinaj kolejne 100-200kcal) i układaj sobie jadłospis. Co do makrosów najlepiej będzie 1.8-2g białka, 1-1.5g tłuszczy 3-5 węglowodanów na 1kg masy ciała. Do tego dorzuć cardio i interwały. Oponka zejdzie szybko.
dodał komentarz 8 maja 2015 17:20
Ale jako obli cz yc zapotrzebowanie kaloryczne? Bo szczerze mówiąc nie mam bladego pojecia ..
dodał komentarz 8 maja 2015 21:08
możesz skorzystać z kalkulatora internetowego lub po prostu z tradycyjnego wzoru podczas obliczania zapotrzebowania kalorycznego wzór: waga*24*współczynnik aktywności fizycznej od 1,1-1,7
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie