Zadaj pytanie

Jak ćwiczenia polecacie na plecy z wyłączeniem maszyn (tylko wolne ciężary)?

Mam do dyspozycji sztangę, sztangielki i drążek. Możecie mi zaproponować jakiś plan na grubość pleców z tym zestawem? Proszę o pomoc.
POZDRO !
603
8
dodał odpowiedź 28 listopada 2013 20:24
Podciąganie na drążku - nachwytem, podchwytem, jeśli chodzi o sztangielki i sztangę to wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia oburącz lub jednorącz z wykorzystaniem sztangielki, wiosłowanie półsztangą w opadzie tułowia, do tego również ćwiczenia na prostownik grzbietu - martwy ciąg, skłony dzień dobry.
dodał odpowiedź 28 listopada 2013 20:25
Wiosłowanie podchwytem, nachwytem, tzw. półsztanga, czyli zakładasz obciążenie tylko na jeden koniec sztangi i wiosłujesz oburącz/jednorącz, wiosłowanie ze sztangielką, podciąganie na drążku... jak jeszcze coś wymyślę to napiszę.
dodał odpowiedź 28 listopada 2013 20:56
Dzięki a jaka jest różnica między cw na szerokosc a na grubosc ? I co powinmo rozwinac sie pierwsze? Sorry za brak polskich znakow:/
dodał komentarz 28 listopada 2013 21:04
Najlepiej rozwijać i szerokość i grubość. Na szerokość pleców to ćwiczenia od góry w szerokim chwycie (podciąganie) natomiast na grubość lepiej działają ćwiczenia od dołu i w poziome.
dodał komentarz 28 listopada 2013 21:10
Czyli teoretycznie wolnym cięzarem nie da sie zrobic szerokosci ?
dodał komentarz 28 listopada 2013 21:22
Na drążku się da (najlepsze ćwiczenie na szerokość), samym wolnym ciężarem ciężko, ze względu na pozycję ciała. Ale w praktyce każde wiosłowanie w pewnym stopniu też wpływa i na szerokość, jednak nie jest to tak optymalne jak właśnie w podciąganiu.
dodał komentarz 28 listopada 2013 22:26
Da się, przy wiosłowaniu idzie nam zarówno grubość jak i szerokość .
dodał odpowiedź 28 listopada 2013 22:27
Wg mnie to jedno i drugie musimy rozwijać. http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp tutaj może znajdziesz inspirację.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie