Zadaj pytanie
25 września 2013 14:30

Bieganie a spalanie tkanki tłuszczowej.

Czy bieganie i pływanie jest najlepszą metodą na spalanie tkanki tłuszczowej? Moja waga to 86kg przy 186 cm wzrostu. Chciałbym pozbyć się tłuszczu i pokazać ukryte pod nim mięśnie. Mój typ budowy to endo/mezomorfik (50/50). Artykuły spożywcze które spożywam to chude mięso, ryż, zielone warzywa.
472
5
dodał odpowiedź 3 października 2013 19:53
Najważniejsza jest dobrze zbilansowana dieta bez tego ani rusz to raz. Po drugie w kontekście spalania tkanki tłuszczowej, marsz jest znacznie korzystniejszy, niż bieganie. doskonale podnosi przemianę materii ,podnosi do właściwego częstotliwość naszego pulsu oraz powoduję efektywne spalanie tłuszczu.Jest dobry by zachować mięśnie.Intensywność wysiłku podczas biegu jest duża - organizm potrzebuje szybkiego źródła energii, aby pokryć jej ubytki. Takim źródłem energi są węglowodany, które szybko się utleniają (stąd energia). Niestety tkanki tłuszczowej, przy tym rodzaju wysiłku, nie spalimy dużo. To marsz pozwala na "przejście" organizmu na źródło energetyczne pochodzące z tkanki tłuszczowej. Mówiąc wprost przerabiamy tkankę tłuszczową na energię użyteczną i w efekcie spalamy tkankę tłuszczową). Dużą zaletą marszu jest też to, że możemy dłużej wykonywać tą czynność (w stosunku do biegu). Ważne jest, aby wysiłek cardio trwał nieprzerwanie 40-50 minut. Właśnie ten czas, poświęcony na trening, gwarantuje spalanie tkanki tłuszczowej.
dodał odpowiedź 25 października 2013 15:50
Jeśli chcesz odkryć 6 pak to zadbaj o dietę. Jako trening polecam HIIT, jest to trening wysokiej intensywności, czas trwania łącznie z rozgrzewką to około 15 minut. Polega na naprzemiennym wysiłku o bardzo wysokiej częstotliwości z wysiłkiem o niskiej intensywności - spring 10s, trucht 40s 6-7x(można modulować w zależności od formy). Trening można wykonać zarówno na basenie, rowerze, skakance, biegu. Zaletą jest podwyższone EPOC które spala tk. tłuszczową nawet do 24h po zakończonych ćwiczeniach.
dodał odpowiedź 23 listopada 2013 00:16
Uważam, że bieganie i pływanie jak najbardziej przyczynią się do spalenia tkanki. Polecam również trzymać się diety zbilansowanej. W pierwszej kolejności obliczyć swoje zapotrzebowanie a następnie odjąć około 200-300 kalorii. Wszystko na jej temat możesz znaleźć na YouTube w filmach Pana Michała na kanale ZapytajTrenera. http://www.youtube.com/watch?v=1rl57m23fnA#t=335 https://www.youtube.com/watch?v=Abc67zQKmrs https://www.youtube.com/watch?v=pU6zsbz5k4Y https://www.youtube.com/watch?v=RO_DMDajgNM
dodał odpowiedź 30 listopada 2013 17:48
Tak, bieganie i pływanie to wg mnie najlepsze aeroby na pozbycie się tłuszczu.
dodał odpowiedź 30 listopada 2013 17:49
Jednak pamiętaj, że to dieta jest podstawą, 70% brzucha robi się w kuchni.
Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij

Formularz kontaktowy

catpcha odśwież obrazek

Komunikat

Zaloguj się

lub

Zarejestruj się w serwisie

Załóż konto

Zasubskrybuj newsletter

odśwież obrazek

Odzyskaj hasło

Zarejestruj się w serwisie

lub

Zarejestruj się przez Facebooka

Rekomendujemy rejestrację w serwisie Zapytaj Trenera za pomocą usługi Facebook Connect zamiast tworzenia nowego konta. Jest to przede wszystkim szybsze rozwiązanie, ale pozwala również na korzystanie z wielu funkcji i udogodnień, które oferuje Facebook.

kliknij mnie